Co było, a nie jest

Resztki po trollach i inne śmieci
funik

Postautor: funik » 10.01.2007 21:19:20

Ale liczy się przede wszystkim (tu na forum) to, o czym się pisze, a nie jak się to robi. No i tak wystraszyliście tego nieszczęsnego gostka, że już więcej się nie odezwał. A może naprawdę potrzebował pomocy i wsparcia? Nie dostał go, został tylko wyśmiany.

Elendur

Postautor: Elendur » 10.01.2007 21:29:27

No przecież mu pomuszyli :twisted:
Czasami terapia wstrząsowa jest potrzebna.

noah

Postautor: noah » 10.01.2007 23:16:50

GoodBoy pisze:
Czartogromski pisze:A ja uważam, że wielce nietaktowne jest robienie błędów ortograficznych, zwłaszcza że komputer może je poprawić! Tylko chcieć.

nie ważne, to nie jest szkoła tylko forum gejowa i dział o seksie a nie lekcja o zasadach gramatyki. Wytykając rozmówcy błędy po pierwsze wpędzasz go w zakłopotanie i niezręczną sytuacje, po drugie odchodzisz od tematu rozmowy, po trzecie stawiasz się w sytuacji "nauczyciela", którym nie jesteś i nikt Cię o poprawianie nie prosi, i wreszcie po trzecie wykazujesz sie brakiem taktu skupiając rozmowę nie na treści zamierzonej przez rozmówcę. Zobacz co się stało z tym tematem? Autor zapodał jakiś wątek a tu co widzimy? Potok mądrali językowych pouczających jak to należy pisać to i owo.

Masz rację, nie jest to szkoła a forum, co nadal nie oznacza, że nie można komuś zwrócić uwagi na temat ortografii i pisowni (forum jest w formie pisanej a co za tym idzie powinno sie utrzymywac pewne regoły czyli starac sie pisac poprawnie i uzywac poprawnie polszczyzny, ewentualnie korzystac z "pomagaczy", ktore wyłapią błędy).

Piszesz , że zwracaniem uwagi na błedy w ortografii odbiega sie od sedna tematu... tez masz rację, ale powiedz mi tak szczerze , co sam zrobiles dajac wyklad i pouczajac wszystkich , ze to nie stosowne? Czy w ktorymkolwiek z postow w tym topiku wypowiedziales sie na temat?

Czy zatem moge Cie nazwać mądralą ? he?

Awatar użytkownika
war
forumowy
forumowy

Postautor: war » 11.01.2007 03:37:29

noah pisze:Masz rację, nie jest to szkoła a forum, co nadal nie oznacza, że nie można komuś zwrócić uwagi na temat ortografii i pisowni (forum jest w formie pisanej a co za tym idzie powinno sie utrzymywac pewne regoły ?

Chodzi chyba o reguły ?

Awatar użytkownika
fanwin
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: fanwin » 11.01.2007 08:05:53

Jeżeli "pomuszcie" to literówka, to ja jestem księdzem. Oczywiście, że nie wytknąłbym komuś w sytuacji prywatnej błędu językowego, ale tu jest forum, gdzie się pisze! A przy pisaniu można się zastanowić nad tym CO się pisze i JAK. A pisania uczą w szkole. Takie byki dyskwalifikują ich autora. I nie interesują mnie bzdury o dysleksjach, -grafiach itd. Komputer poprawia pisownię i wystarczy nacisnąć odpowiednią ikonkę.
Ktoś u góry zjadliwie napisał o "wykształconych i inteligentnych" Panach. Jasne, bo dzisiaj bycie wykształconym dyskwalifikuje, a mówienie głupkowi, że jest głupi określa się jako nietakt.

GoodBoy

Postautor: GoodBoy » 11.01.2007 10:14:45

noah pisze:Piszesz , że zwracaniem uwagi na błedy w ortografii odbiega sie od sedna tematu... tez masz rację, ale powiedz mi tak szczerze , co sam zrobiles dajac wyklad i pouczajac wszystkich , ze to nie stosowne? Czy w ktorymkolwiek z postow w tym topiku wypowiedziales sie na temat?

Czy zatem moge Cie nazwać mądralą ? he?

Tylko, że "zaśmieciłem" ten topik już po tym, gdy został już dawno zespamowany przez innych i poszzedł w zupełnie odmiennym kierunku. Inna sprawa, że nromalnie bym się w nim nie wypowiedział, bo nie interesują mnie dywagacje pt. jak zacząć bawić sie rowem.

GoodBoy

Postautor: GoodBoy » 11.01.2007 10:26:01

fanwin pisze: Jasne, bo dzisiaj bycie wykształconym dyskwalifikuje,

Fanwin, dzisiaj wykształcenie tak naprawdę o niczym nie świadczy a już na pewno nie o inteligencji, czy jakiejś wiedzy, zwłaszcza w czasach, gdy ostatnio o papierek naprawdę nietrudno kiedy to rynek zalało multum szkół prywatnych a i wiele państwowych zeszło na psy. Określenie "człowiek wykształcony" w ostatnim czasie wiele straciło na swej mocy. Kiedyś wzbudzało ohy i ahy a teraz to standard.

fanwin pisze:a mówienie głupkowi, że jest głupi określa się jako nietakt.

nie jako nietakt, tylko jako obrazę zwłaszcza na publicznym forum. bo co to znaczy to twoje "mówienie głupkowi, że jest głupi"? To tylko świadzy o niczym innym jak tylko o tym, że Ty - Fanwin uważasz, że osoba x jest głupia. I nic więcej. Wcale nie musi oznaczać, że ta osoba jest głupia, ona jest głupia wg Ciebie a to ogromna różnica. I dlatego jest to obraza, bo mówienie "on jest głupi" to nie jest żadna prawda objawiona, tylko twoje prywatne zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać.
Rozumiem zatem, że uważasz autora tematu za głupka, a moim zdaniem głupie jest ocenianie kogoś w ten sposób tylko i wyłacznie po "pomuszcie" tak naprawdę wcale nie znając osoby. Znajomość gramatyki to nie jest odzwierciedelnie inteligencji tylko tego, czy ktoś zna zasady gramatyki czy ich nie zna, a zapewniam Cię, że nawet największy głupek jest w stanie wykuć na pamięć pisownie takiego czy innego słowa. Autor tematu może być bardzo mądrym człowiekiem, a że nie zna zasad pisowni i/lub ma jakieś problemy z gramatyką spowodowane czynnikami nam nie znanymi to jest inna sprawa. W żadnej mierze nie świadczy to tym czy ktos jest głupi czy niegłupi.

Awatar użytkownika
Palpatine
Argent Crusader
Argent Crusader

Postautor: Palpatine » 11.01.2007 10:41:57

GoodBoy pisze: Znajomość gramatyki to nie jest odzwierciedelnie inteligencji tylko tego, czy ktoś zna zasady gramatyki czy ich nie zna, a zapewniam Cię, że nawet największy głupek jest w stanie wykuć na pamięć pisownie takiego czy innego słowa. Autor tematu może być bardzo mądrym człowiekiem, a że nie zna zasad pisowni i/lub ma jakieś problemy z gramatyką spowodowane czynnikami nam nie znanymi to jest inna sprawa. W żadnej mierze nie świadczy to tym czy ktos jest głupi czy niegłupi.

A jednak ja nie mogę się pozbyć wrażenia, że mądrość w zasadzie wyklucza pisanie "pomuszcie". Może jestem uprzedzony

noah

Postautor: noah » 11.01.2007 10:46:13

oki doki, temat zostaje zamkniety, poniewaz calkowicie zszedl na inny tor i z "pomuszaniem" nie ma nic wspolnego.

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 11.01.2007 18:02:35

xxxxxxxx
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

antypapież

Postautor: antypapież » 11.01.2007 18:18:57

To pisz składnie, bo Twoja wypowiedź jest troszkę bełkotliwa.

Elendur

Postautor: Elendur » 11.01.2007 18:20:28

W sumie racja :P

Postaram się wyrażać mniej kwieciście ;)

GoodBoy

Postautor: GoodBoy » 12.01.2007 11:50:53

no no, do Warszawy :P
a ja tam wolę Gothica3 zamiast Neverwintera :)

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 15.01.2007 19:54:20

Nie offtopikować mi tu :nonono:
Ostatnie posty o warszawskich klubach wypadły do tematu
:czytaj: Klubowe wynurzenia. :czytaj:

Awatar użytkownika
zlociutki
supernowa
supernowa

Postautor: zlociutki » 18.01.2007 12:41:15

gratuluje dobrej decyzji

funik

Postautor: funik » 18.01.2007 14:58:45

Bardzo przepraszam Admina,
Jestem po długiej rozmowie z bliską mi osobą, która określiła moje zachowanie wobec Ciebie mianem osaczenia. I powiedziała, że forum to nie pole bitwy. Czyli, że popełniłam pewnego rodzaju przestępstwo. I co gorsze dla mnie i bardziej się liczy (etycznie), nieświadomą krzywdę uczynioną komuś. Chyba mój rozmówca ma rację.
Ale naprawdę nie miałam nic złego na myśli. Co oczywiście mnie wcale nie usprawiedliwia. Ja tylko z natury jestem upierdliwa. I nadmiernie gadatliwa. Chciałam dobrze. Przykro mi, że tak wyszło. Ale jestem naprawdę nieszkodliwa.
Admin ma rację, (nie śmiejcie się panowie) ja dziś mam faktycznie okres. Miesiączkę. Menstruację (przykro za zbrzydzenie Was). Kobietom zdarza się to co jakiś czas. I fatalnie się czuję. Bo to po prostu bardzo boli. Brzuch. I hormony szaleją. Myśli się wtedy wyłącznie jajnikami. Tak to jest jak kobieta znajdzie się na forum dla gejów. Ale może i Wy wykazalibyście się tolerancją? Choć odrobinę? Elendurze spróbuj i mnie choć trochę zrozumieć. Jestem nie tylko kobietą, ale i człowiekiem.
Obiecuję (próbować) omijać Cię (Admina) jak najszerszym łukiem. To moje pierwsze forum i nie wiem jeszcze za dobrze jak się na nim zachować. Nauczcie mnie tego po prostu, a nie od razu banujcie.
Ps. Trzymajcie kciuki. Jutro mam 3 rozmowy kwalifikacyjne. Dziś bardzo ciężko pracowałam. Może jednak coś z tego wyjdzie? A wtedy macie spokój, bo po prostu nie będę mieć czasu na osaczanie kogokolwiek. Ani ochoty.
Szefie (Adminie mój), piszę teraz zupełnie szczerze, naprawdę Cię lubię i spróbuję, naprawdę mocno spróbuję zostawić Cię w spokoju.
Ps. W czasie bana przeczytałam sporo książek. Czytałeś mój Adminku Drzewo janczarów? Jasona Goodwina? Jest częściowo o Bizancjum (Turcja XIX wiek) i to książka wyjątkowo dobrze napisana. Polecam.

Elendur

Postautor: Elendur » 19.01.2007 11:52:33

Miałem się wstrzymać... ale jednak nie podaruję sobie.

Muszę przyznać, że to naprawdę dojmujące doznanie łapać kogoś na takiej głębi myśli. Głębi myśli polegajacej na tym że w jednym poście pisze się:

"Obiecuję (próbować) omijać Cię (Admina) jak najszerszym łukiem(...)"

i parę linijek niżej napisać:

"Ps. W czasie bana przeczytałam sporo książek. Czytałeś mój Adminku Drzewo janczarów? Jasona Goodwina? Jest częściowo o Bizancjum (Turcja XIX wiek) i to książka wyjątkowo dobrze napisana. Polecam."

Omijanie (próba) trwała dokładnie kilkanaście minut - bo tyle potrzeba na dopisanie zdań znajdującymi się pomiędzy tymi dwoma cytatami.
Naprawdę - to fascynujący z socjologicznego i psychologicznego punktu widzenia przypadek sprzeczności w jednej wypowiedzi. Czuje się niemal jakbym był świadkiem zejścia Mojżesza z góry z dziesieciorgiem przykazań.

Chociaż oczywiscie daleko tu jeszcze do maestrii prezydenta Wałęsy i jego wypowiedzi typu "Jestem za, a nawet przeciw".

antypapież

Postautor: antypapież » 19.01.2007 17:13:40

Mój mąż mawia, że gdzie wchodzi kobieta, tam logika wychodzi....

Niby seksistowskie, ale coś w tym jest...

Awatar użytkownika
scynk
zastępca członka
zastępca członka

Postautor: scynk » 19.01.2007 20:06:29

"Bo ja nie myślę mózgiem, bynajmniej" - Irina Wsiewołodowna ks. Zbereźnicka Podberezka Tmutarakańska w "Szewcach" Witkacego

antypapież

Postautor: antypapież » 19.01.2007 23:42:51

Hehe, pamiętam jak na polskim pruderyjni czytali imię bohatera Scurvy jakoś "skerwi", a nasza nauczycielka, osiemdziesięcioletnia starota dobitnie mówiła : "Z-k.u.r.wy"!

Wróć do „7.6. Wysypisko”