Co było, a nie jest

Resztki po trollach i inne śmieci
Awatar użytkownika
Fryku
wyjadacz
wyjadacz

Re: Praca

Postautor: Fryku » 25.01.2018 07:21:58

marip pisze:...

Przeraża mnie współczesność. Wychodzi na to, że "dzień pracy" jest dniem straconym, w którym żadna inna aktywność nie jest możliwa. Najgorsze jest to, że ludzie się na to zgadzają i traktują niewolnictwo jako chleb powszedni.

Straszne jest to, że nikt nie rozumie, tak mi się wydaje, że życie nie polega na płaceniu rachunków i służeniu jakiejś maszynie -współczesnemu bogowi - korporacjom i systemowi. Z tego co widzę, ludzie pracują i coś tam czasami za to kupują. Koniec.
Współczuję przyszłym generacjom.

Najlepiej powiedzieć "co zrobić - takie czasy". Tak samo można zareagować na zjawisko pedofilii i każdej innej niesprawiedliwości, która nas dotyka.

Awatar użytkownika
Fryku
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Fryku » 25.01.2018 07:23:04

Przeraża mnie współczesność. Wychodzi na to, że "dzień pracy" jest dniem straconym, w którym żadna inna aktywność nie jest możliwa. Najgorsze jest to, że ludzie się na to zgadzają i traktują niewolnictwo jako chleb powszedni.

Straszne jest to, że nikt nie rozumie, tak mi się wydaje, że życie nie polega na płaceniu rachunków i służeniu jakiejś maszynie -współczesnemu bogowi - korporacjom i systemowi. Z tego co widzę, ludzie pracują i coś tam czasami za to kupują. Koniec.

Najlepiej powiedzieć "co zrobić - takie czasy". Tak samo można zareagować na zjawisko pedofilii i każdej innej niesprawiedliwości, która nas dotyka.

Awatar użytkownika
Fryku
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Fryku » 25.01.2018 07:23:58

Awatar użytkownika
Fryku
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: Fryku » 25.01.2018 07:23:58

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Re: Bieżączka polityczna

Postautor: Hebius » 29.01.2018 18:00:54

W nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, którą w piątek przyjął polski Sejm, nie ma wzmanki o „polskich obozach śmierci”. Zmieniono w niej m.in. artykuł 55. Właśnie ta zmiana wzbudziła zdecydowany sprzeciw władz i mieszkańców Izraela.

Artykuł 55a. brzmi:
1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U. z 1947 r. poz. 367), lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok jest podawany do publicznej wiadomości.

O jakie zbrodnie chodzi?

W artykule 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego dokładnie określono o jakie zbrodnie chodzi. Wymienione są zbrodnie:
- przeciwko pokojowi (planowanie, przygotowywanie, początkowanie lub prowadzenie wojny napastniczej albo wojny będącej pogwałceniem traktatów, porozumień lub gwarancji międzynarodowych, albo współudział w planie lub zmowie w celu dokonania jednego z wyżej wymienionych czynów)

- wojenne (pogwałcenie praw i zwyczajów wojennych. Takie pogwałcenie będzie obejmowało, ale nie będzie ograniczone do morderstw, złego obchodzenia się lub deportacji na roboty przymusowe albo w innym celu ludności cywilnej na okupowanym obszarze lub z tego obszaru, do mordowania lub złego obchodzenia się z jeńcami wojennymi lub osobami na morzu; do zabijania zakładników; do rabunku własności publicznej lub prywatnej; do bezmyślnego burzenia osiedli, miast lub wsi albo do spustoszeń nie usprawiedliwionych koniecznością wojenną)

- przeciwko ludzkości (mianowicie: morderstwa, wytępianie, obracanie ludzi w niewolników, deportacja i inne czyny nieludzkie, których dopuszczono się przeciwko jakiejkolwiek ludności cywilnej, przed wojną lub podczas niej, albo prześladowania ze względów politycznych, rasowych lub religijnych przy popełnianiu jakiejkolwiek zbrodni wchodzącej w zakres kompetencji Trybunału lub w związku z nią, niezależnie od tego, czy było to zgodne, czy też stało w sprzeczności z prawem kraju, w którym zbrodni dokonano).

Wątpliwości budzi dalsza część artykułu 55a nowelizacji ustawy o IPN. Dokładnie ten fragment: „lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni”.
Nie określa on jasno, w przeciwieństwie do Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego, o jakie dokładnie przestępstwa chodzi.

Jedni pomagali, inni wydawali

Polacy nie ponoszą odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie, jednak w trakcie drugiej wojny światowej wśród przedstawicieli różnych narodów, w tym narodu polskiego, były osoby, które z różnych względów wspierały działania niemieckich zbrodniarzy. Jest to niezaprzeczalny fakt, tak jak ten, że „polskich obozów śmierci” nie było.

Nadal nie znamy dokładnej liczby Żydów, do których śmierci przyczynili się Polacy. Precyzyjne badania dotyczą niewielkich obszarów. I tak prof. Janowi Grabowskiemu udało się udokumentować losy 277 Żydów, którzy starali się przeżyć w powiecie Dąbrowa Tarnowska (mowa o osobach, które uciekły z getta lub z wywózki do obozów). Ocalało 38 z nich. Z pozostałych 239 prawie wszyscy zostali wydani Niemcom przez Polaków, część poniosło śmierć z polskich rąk, a niecałe 5 proc. Żydów znaleźli sami Niemcy.

Prof. Andrzej Żbikowski, pracownik naukowy Żydowskiego Instytutu Historycznego, profesor w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego i współzałożyciel Centrum Badań nad Zagładą Żydów przekonuje, że w czasie wojny więcej Żydów zginęło z rąk Polaków niż zostało przez nich uratowanych. Z kolei prof. Barbara Engelking, kierowniczka Centrum Badań nad Zagładą Żydów i przewodnicząca Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, wylicza, że "mniej więcej dwoje na każdych troje Żydów, którzy chcieli się ratować, zginęło, najczęściej przy współudziale Polaków".
(...)
W sobotę w czasie uroczystości 73. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz - Birkenau ambasador Izraela skrytykowała nowelizację ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej i zaapelowała o jej zmianę.

Anna Azari nie wygłosiła przygotowanego wcześniej tekstu i w spontanicznym przemówieniu w obecności premiera Mateusza Morawieckiego i byłych więźniów wskazała na potrzebę korekty tych zapisów. Powiedziała, że w Izraelu ta nowelizacja została potraktowana jako możliwość kary za świadectwa ocalałych z zagłady. Anna Azari powiedziała wprost, że izraelski rząd odrzuca tę nowelizację. Ambasador dodała, że "Izrael też rozumie, kto budował Auschwitz i inne obozy i wszyscy wiedzą, że to nie byli Polacy"

I tak dalej, i tak dalej. Całość Spór o "polskie obozy śmierci". A co tak naprawdę jest w nowelizacji ustawy o IPN?
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Re: Geje niepełnosprawni (i lesbijki też)

Postautor: mike » 05.03.2018 07:13:52

Myślę, że trochę ściemnia, wystarczy popatrzyć na zdjęcie ;-) Jest dość przystojny, zadbany, z łóżka bym nie wygonił :P Myślę, że to prawda, że "nikt z nim nie chce", tylko zapomniał dodać "nikt w moim typie", gdzie oczekiwania ma pewnie nieadekwatne do tego co sam oferuje, co jest typowe u większości gejów.

mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: mike » 05.03.2018 07:14:48

Myślę, że trochę ściemnia, wystarczy popatrzyć na zdjęcie ;-) Jest dość przystojny, zadbany, z łóżka bym nie wygonił :P Myślę, że to prawda, że "nikt z nim nie chce", tylko zapomniał dodać "nikt w moim typie", gdzie oczekiwania ma pewnie nieadekwatne do tego co sam oferuje, co jest typowe u większości gejów.

mike
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: mike » 05.03.2018 08:24:08

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Re: Uwagi zewnętrzne. Reaktywacja.

Postautor: marcin » 07.03.2018 09:03:11

Jak już pisałem w Uwagach, można go nie uwzględniać w quorum, nie postuluję żadnego wyrzucania go.

A przy okazji, nie podoba mi się to twoje stwierdzenie "przecież znasz go osobiście", bo to jest nieładny argument. Idąc tym tropem, nie wolno by mi było np. napisać żadnej krytycznej uwagi nt. administrowania Walpa, bo przecież "znam go osobiście". No nie przesadzajmy już. To że się kogoś zna, nie oznacza chyba, że nie wolno nic krytycznego napisać.

Awatar użytkownika
marcin
Tatromaniak
Tatromaniak

Re: Płyty - ostatnie zakupy.

Postautor: marcin » 07.03.2018 10:10:05

[dubel, proszę usunąć]
Ostatnio zmieniony 07.03.2018 10:36:13 przez marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli nie chce, znajdzie powód.

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Re: Filmy LGBT

Postautor: Walpurg » 19.04.2018 18:56:26

test
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Re: Kolczyki i tatuaże

Postautor: Walpurg » 19.04.2018 18:57:11

TEST
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Re: Przemyślenia takie i owakie, czyli jeden wielki offtop

Postautor: Kawa » 19.04.2018 21:39:31

Testing...
EDIT: Działa.
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Re: Nasze uwagi o pogodzie

Postautor: marip » 25.04.2018 01:03:58

SonGoku pisze:Wiosna przez cały rok! Między innymi dlatego widzę się w Anglii. Oni mają pogodę idealną dla mnie.

Chetnie bym Ci ta nasza pogode oddal - nie ta z Londynu i pld -wschodniej Anglii, gdzie w lecie masz czesto powyzej 24 stopni - ta ze srodkowej Anglii gdzie letnie temperatury to zazwyczaj 21 - 23 stopnie. Do tego masz zimne poranki kiedy to wychodzac do pracy o 7.30 zawsze trzeba ubierac kurtke. To jeszcze nie wszystko - najgorsze sa zimne podmuchy wiatru - rzadko kiedy w srodku dnia temperatura jest odpowiednia do tego aby sciagnac koszulke i poopalac sie. Coz z tego, ze mam tu do morza duzo blizej niz w Polsce skoro rezerwacja hotelu w nadmorskiej miejscowosci najpewniej zakonczylaby sie wielkim rozczarowaniem. Trafienie tu na pogode odpowiednia do opalania graniczy z cudem takim samym niemal jak wygrana w Totolotka.

W zamian chcialbym codziennie po 30 stopni, mozliwosc opalania sie kiedy tylko mam na to ochote, to uczucia otulenia goracym powietrzem jak kolderka, kiedy siedzi sie latem w ogrodzie topless. Brakuje mi lata na poludnu Polski. Moze juz nigdy nie spedze calego lata w kraju. Pozostaja tylko urlopowe przyjazdy do Polski albo wyjazdy do cieplych krajow.

Awatar użytkownika
Czartogromski
gejlord
gejlord

Re: Poradnia językowa.

Postautor: Czartogromski » 02.06.2018 06:59:35

Nie sądzę, żeby łamała - po prostu uzupełnienie informacji równoważnikiem zdania. Można by to opisać jako zabieg stylistycznym (rodzaj retardacji?), który służy podkreśleniu ilości kartek. 8)
Znośność bytu jest nielekka
Czartogromskie Czytanki 2.0
La Dolce Fiamma
Obrazek

Awatar użytkownika
Szach
gwiazda północy
gwiazda północy

Re: Parada Równości 2006... 2013... 2018

Postautor: Szach » 07.06.2018 07:29:25

Gang bang :lol:
Ale coś ostatnio Code Red nie cieszy się dobrą sławą.

Awatar użytkownika
Czartogromski
gejlord
gejlord

Postautor: Czartogromski » 07.06.2018 07:29:29

Kartki proponuję odbierać osobiście u producenta. Punkt dystrybucyjny będzie pod fontanną :D
:mrgreen:
La Dolce Fiamma
Obrazek

Awatar użytkownika
Szach
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Szach » 07.06.2018 07:29:44

Gang bang :lol:
Ale coś ostatnio Code Red nie cieszy się dobrą sławą.

Awatar użytkownika
Czartogromski
gejlord
gejlord

Postautor: Czartogromski » 07.06.2018 07:32:17

Kartki proponuję odbierać osobiście u producenta. Punkt dystrybucyjny będzie pod fontanną :D
:mrgreen:
La Dolce Fiamma
Obrazek

Awatar użytkownika
badeon
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: badeon » 11.06.2018 23:47:29

Zdublowało się z postem poniżej. Proszę administrację o skasowanie posta.
Ostatnio zmieniony 11.06.2018 23:51:20 przez badeon, łącznie zmieniany 1 raz.
Not angry, just hungry!

Wróć do „7.6. Wysypisko”