Jestem pedałem i mam obowiązki pedalskie.

Akceptacja, samoakceptacja, wychodzenie z szafy, outing, walka o prawa osób nieheteroseksualnych, ruch LGBT.
usuniety_nr02

Re: Procesja Równości 2013, 2014 i dalej

Postautor: usuniety_nr02 » 03.11.2016 02:25:15

Przyjmujemy Twój temat i wypowiedzi w nim zawarte jako głos w dyskusji.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 03.11.2016 03:42:35

Czytałeś o tych markach odzieżowych? Na Q. był niedawno wątek o HolyBeast, bo dziewczyny zbierają pieniądze. Zerknij na komentarze - podobno nie ma ubrań dla lesbijek a ekspedientki zabijają wzrokiem na dziale męskim. :-D

Nie neguję celowości istnienia usług prawników/notariuszy specjalizujących się w zagadnieniach dotyczących LGBT, ale nie
sądzę, aby miało tutaj miejsce zawężenie grupy odbiorców, bo zarówno prawnicy jak i biura podróży, a także kluby, czy
restauracje, nie są działalnościami na tyle niszowymi, aby ściągali do siebie wyłącznie gejów i lesbijki.

Znam pojęcie DINK, jest to ledwie zakamuflowane zaproszenie do skrojenia klienta. :wink:

Przy wozach (a także - sprzęcie audio np.) nie mam wrzodów i refluksu z tej prostej przyczyny, że to są takie zabawki, które mnie kręcą, mimo tego, że wiem o bebechach, czy przepłacaniu za limitowane edycje kolekcjonerskie, gdzie te same
nagrania ukazały się wcześniej w tańszej edycji. Gdyby jednak BMW wypuściło jakiś tęczowy model i kazało za to sobie jeszcze dodatkowo zapłacić, to bym ten pomysł wyśmiała, ale faktem jest, że są rzeczy, za które jestem gotowa przepłacić z pełną tego świadomością.

Z tą solidarnością, to nie do końca jest tak... Zauważ, że oferty kierowane do LGBT nie zawsze pochodzą od LGBT. Często to hetero usiłują na nas zarobić, więc nie do końca pasuje tu analogia do patriotyzmu konsumenckiego.
Podobają mi się różne alternatywne przedsięwzięcia, sklepy motoryzacyjne prowadzone przez pasjonatów, geekowskie salony gier, rockshopy itp. W Anglii istnieje nawet gotyckie biuro rachunkowe. Jednocześnie, mam takie odczucie, że z osobami o podobnym guście muzycznym, audiofilami, czy maniakami gier, łączy mnie więcej niż z wieloma lesbijkami, z którymi nie polubiłabym się z racji odmiennych poglądów, czy różnic "obyczajowych". Staram się omijać firmy, o których wiem, że są homofobiczne (można to nazwać formą bojkotu konsumenckiego :wink: ), ale do lesbijki, która wpiera mi samo-nienawiść w brzuch również nie pójdę. Wątpię, czy geje 'na zachodzie' kupują wszystko jak leci, bo jest gejowskie. Tym bardziej, że różnica w pewnym sensie się zaciera. Taka ciekawostka: w Szkocji odebrano hotelarzowi 5* za homofobiczną wypowiedź, więc niekoniecznie trzeba szukać hotelu pod tęczą, aby nie spotkać się z dyskryminacją. ;) Ciekawa jestem, jak będzie wyglądał rynek firm i usług LGBT za kilkanaście lat - czy nadal będą powstawać, czy może opcja nie wychylania się z homofobią będzie domyślna i przez to zmiejszy się popyt na usługi dedykowane.

PS. posty zawsze można przenieść, c'nie? :P
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

donald

Postautor: donald » 03.11.2016 08:14:34

Kibole z Krakowa car-audio robią sobie w firmie krakowskiego kibola. Kaczyński i jego Srebrna różne usługi zamawiają w firmach swoich. A geje co? Niektórzy wręcz specjalnie kupują Nutellę i jeżdżą Polskimi Busami. Z taką mentalnością za kilkanaście lat będzie tak jak dzisiaj lub gorzej.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 03.11.2016 10:14:33

To gdzie Ty robisz zakupy, kupujesz usługi? Firmy które upadły sa dowodem na to, że w Polsce taki biznes póki co się nie opłaca (zwłaszcza stacjonarny) Jeżeli kogoś stać i chce przepłacając wesprzeć firmę lgbt to ok, ale żyjemy w Polsce i większości ludzi nie stać na takie przepłacanie ( np. dwukrotnie droższe wczasy, bielizna droższa przynajmniej trzy/czterokrotnie)
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin
V1, Rotate, V2, positive climb, gear up

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 03.11.2016 10:20:47

Co jest nie tak z Nutella?
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

donald

Postautor: donald » 03.11.2016 10:35:45

donald

Postautor: donald » 03.11.2016 10:49:01

shane82 pisze:To gdzie Ty robisz zakupy, kupujesz usługi? Firmy które upadły sa dowodem na to, że w Polsce taki biznes póki co się nie opłaca (zwłaszcza stacjonarny) Jeżeli kogoś stać i chce przepłacając wesprzeć firmę lgbt to ok, ale żyjemy w Polsce i większości ludzi nie stać na takie przepłacanie ( np. dwukrotnie droższe wczasy, bielizna droższa przynajmniej trzy/czterokrotnie)

Czyżbyś wątpił w cudowną moc postępu niewidzialnej ręki rynku? Piekło zamarza.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 03.11.2016 13:44:47

Dlaczego? Padły bo się nie opłacało, proste.
"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Beniamin Franklin

donald

Re: Jestem pedałem i mam obowiązki pedalskie.

Postautor: donald » 03.11.2016 14:41:52

Bredzisz. Nie mówimy przecież o tym że coś padło tylko o głupiej przekorze i finansowaniu homofobów.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 03.11.2016 15:33:47

I ku uciesze homofobów osoby lgbt nie kupowały u nich (w tych firmach co padły), żeby sobie zrobić na złość. Twoim zdaniem środowisko LGBT przekornie nie kupowało w firmach LGBT friendly? Wspierać swoich (LGBT) toż to nawoływanie do rasizmu, ksenofobii, nienawiści.

donald

Postautor: donald » 03.11.2016 15:54:08

Ale co u licha padło? O czym bredzisz? Była mowa o Ferrero i o Polskim (a raczej Irlandzkim) Busie.

Awatar użytkownika
shane82
supernowa
supernowa

Postautor: shane82 » 03.11.2016 16:27:33

Poczytaj poprzednią stronę, była mowa o pride i o biznesach kierowanych do odbiorców lgbt które z racji małego rynku i moim zdaniem wysokich cen mają problemy utrzymać się na rynku.

donald

Postautor: donald » 03.11.2016 16:40:27

Odpowiadałeś mi czy poprzedniej stronie?

Awatar użytkownika
Stawrogin
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: Stawrogin » 14.02.2017 23:20:50

Wykopki
Jejperfekcyjność w mojej ocenie bardzo trafnie o tęczowych kartkach w sklepach, oraz o tym kiedy jest to fajne a kiedy nie
Niektóre media LGBTQ z radością donoszą, że w sklepach wybranych sieci w Polsce znaleźć można kartki walentynkowe z tęczą albo napisem o równej miłości. A mnie te kartki wkurwiają.

http://jejperfekcyjnosc.pl/2017/02/dlac ... -sklepach/
malkontent i socjopatyczny cynik
Oczywiście, nie upieram się, że jako feministka jestem ideałem. Pewnie cechuje mnie zbyt duży dystans, by wykazać się autentycznością...

ಠ_ಠ

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 14.02.2017 23:33:54

Przesada. Żadna firma nie ma zobowiązań wobec jakiś grup. Biznes to biznes.

Mieli pomysł na kartkę, zaprojektowali, sprzedają.
Gdybym miał zarobić duże pieniądze produkowałbym nawet odlewy rozbitego tupolewa, gdyby był zbyt.

Awatar użytkownika
Stawrogin
jutrzenka
jutrzenka

Postautor: Stawrogin » 14.02.2017 23:52:17

Źle myślisz. Szczególnie, że wychodzisz od tego, że wszystko co skomercjalizowane nie podlega innej ocenie niż efekt biznesowy. Otóż nieprawda, przykład z wsparciem "różowej wstążki"-jeśli doczytałeś to wiesz o czym piszę - jasno oddaje istotę problemu a pierwszy postulat, czyli wewnętrzna równościowa polityka firmy to podstawa aby cokolwiek uznać za warte uwagi pedała.
Nie każdy produkt, usługa jest jak tani papier toaletowy, bez żadnych właściwości, bez kontekstu i bez wartości dodanej. Siebie też nie trzeba traktować jak konsumenta z najniższej półki.
malkontent i socjopatyczny cynik
Oczywiście, nie upieram się, że jako feministka jestem ideałem. Pewnie cechuje mnie zbyt duży dystans, by wykazać się autentycznością...

ಠ_ಠ

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 15.02.2017 00:15:01

Cały wywód zawarty w tamtym tekście rozpada się na kawałki, kiedy uznamy że komunikatem stojącym za taką kartką nie musi wcale być deklaracja o tym, że firma jest inkluzywna i wspiera LGBT. Cały tekst opiera się da facto na zarzucie motywowanej chęcią zysku hipokryzji i chęci wykorzystania tego, że żyjemy w homofobicznym kraju. Tymczasem sprzedaż czegokolwiek niekoniecznie jest jakąkolwiek światopoglądową deklaracją. Nie tyle chodzi zatem o to, że firmy nie ponoszą pewnej odpowiedzialności za swoją politykę, ale bardziej o to, że trudno zarzucić obłudę tkwiącą w deklaracji kogoś, kto nic nie deklarował. To po pierwsze. Teraz kwestie bardzo poboczne:

Po drugie, samo wydanie takiej kartki to dobry krok, bo nie tylko daje pewnej grupie konsumentów produkt którego wcześniej nie mieli okazji kupić, ale też najzwyczajniej na świecie, powiedzmy, trywializuje LGBT. Tzn. traktuje jak coś normalnego - normalną, kolejną grupę konsumentów. To jest coś, czego przez długi czas nie mieliśmy. Tak powinno być w normalnym społeczeństwie i dlatego nie jest to powód do wdzięczności czy wybuchu radości, ale zdecydowanie jest to krok w dobrą stronę.
Po trzecie, nawiązując do powyższego, mi jako konsumentowi wchodzącemu w skład ww. grupy to się nawet podoba, że mogę pójść do sklepu i kupić produkt zrobiony pode mnie, bez jakiejś prowizorki - i zrobić to jak normalny człowiek, bez pompy, bez afery. O takie Polskie walczyłem (przynajmniej w tym aspekcie).
Po czwarte wreszcie, Jej Perfekcyjność trochę przesadza. Już nie chcę mówić że dorabia ideologię do prostej sprawy, bo może ma nieco racji - w końcu prorównościowe działania są pożądane - ale za to z manierą małego dziecka, jak to ona, znów obcesowo tupie nóżką i coś wykrzykuje pod adresem ludzi, którzy nic złego jej nie zrobili i nic złego zrobić nie chcieli (jak wskazałem wyżej, pewnie nawet zrobili coś dobrego, celowo czy nie), a tylko postępują mimowolnie-źle w świetle jej teorii na poczekaniu zaaplikowanej do tej sprawy.

Żądam mojego prawa do konsumpcji na zasadach przewidzianych dla normalnych ludzi :P

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 15.02.2017 00:19:33

Nie myślę źle, jej P. przesadza.

Jak widać UKej myśli podobnie, też źle?

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 15.02.2017 00:22:29

A może nawet powinniśmy wyjść z założenia, że praktyki antydyskryminacyjne to coś, co powinno normalnie pojawiać się z polityce firm i wymaganie tego akurat od producentów tęczowych kartek zamiast od wszystkich jest wręcz szkodliwe? :P

A, przy okazji. W Polsce (i nie tylko!) sprzedaż tego rodzaju produktu z jednej strony nie jest też czymś, po czym spodziewałbym się ogromnych zysków, a z drugiej strony niesie ze sobą pewne ryzyko. Może w tym kontekście gest też nie jest całkowicie neutralny światopoglądowo (vide 2. akapit poprzedniego mojego posta).
Ostatnio zmieniony 15.02.2017 00:29:02 przez uzytkownik_konta, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 15.02.2017 00:28:38

Jej P. chciał pogwiazdożyć w internetach i spłodził to co spłodził.

Prokuratorzy w natarciu, a on się czepia jedynych w PL teczowych kartek.

Wróć do „1.3. Akceptacja, coming-out i ruch LGBT”