Body shaming wśród LGBT

Akceptacja, samoakceptacja, wychodzenie z szafy, outing, walka o prawa osób nieheteroseksualnych, ruch LGBT.
Awatar użytkownika
mike
starszy gejowy
starszy gejowy

Body shaming wśród LGBT

Postautor: mike » 10.02.2018 14:21:11

Ponoć powszechnie występujące zjawisko...
https://en.oxforddictionaries.com/defin ... dy_shaming
http://nowewyrazy.uw.edu.pl/haslo/body-shaming.html

Kto się wstydzi swojego ciała oraz czemu ludzie naśmiewają się z wyglądu innych? Jak to jest u Was jesteście zadowoleni z tego jak wyglądacie, czy jednak czegoś się wstydzicie, obawiacie opinii innych? Macie doświadczenia z tym związane podczas randkowania, w klubie, ze strony partnera, a może ktoś Wam dawał niepochlebne komentarze na profilach randkowych?

Akcja LGBT walcząca z body shamingiem https://www.youtube.com/watch?v=egMsEyXx_6s
Obrazek
I walk alone

Awatar użytkownika
CryBoy
gejlord
gejlord

Re: Body shaming wśród LGBT

Postautor: CryBoy » 10.02.2018 14:27:34

Ten drugi z lewej wydaje się całkiem apetyczny. ;) Lubię nieco "pełniejszych" facetów. :P Szkieletory zawsze mnie odrzucały najbardziej. :P

Niepochlebnych komentarzy nie było ale pokazanie fotek zawsze odstrasza potencjalnych amantów :P
(chociaż ostatni zwiał dopiero po mojej jasnej deklaracji, że żadnego "niezobowiązującego" bara - bara nie będzie) :D
Dopóki jestem regularnie obsługiwany przez mojego FF (który patrzy tylko na mojego fjuta a reszta jest mu obojętna) opinię innych mam generalnie w dupie. ;)
Nigdy nie uważałem się za atrakcyjnego więc tym bardziej nie zamierzam pretendować w tej kategorii teraz. :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Imbryk
forumowy
forumowy

Postautor: Imbryk » 10.02.2018 14:41:07

Myślę, że ludzie naśmiewają się z (wyglądu) innych, żeby podbudować swoje ego.

Ponieważ w większości sytuacji "widać mnie" tylko od szyi w górę, negatywnych komentarzy brak ;-)

Awatar użytkownika
Hermesiątko
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Hermesiątko » 10.02.2018 14:49:04

Ja siebie uważam za brzydkiego ;)
Carpe diem :cfaniak:
Cogito ergo sum :twisted:

Awatar użytkownika
mike
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: mike » 10.02.2018 14:50:03

Dwaj panowie z tej akcji na YT mi się podobają w różowych bokserkach oraz ten szczupły. Akurat ja uwielbiam szkieletorków, może dlatego, że sam taki nigdy nie będę i zawsze uważałem, że za dużo ważę, nawet jak mam dobre BMI. Nie wierzę, że ten szczupły doświadcza body shamingu, moim zdaniem jest to naciągane na potrzeby akcji. Większość gejów ugania się za takimi jak on, gdyż w środowisku rozmiar 0 zaraz obok pakerków jest rozmiarem doskonałym.

Doświadczyłem body shamingu pod względem wzrostu - usłyszałem, że nie jestem wystarczająco wysoki, aby dymać kolesia. Inny zrobił mi body shaming w sytuacji łózkowej stwierdzając, że moje pieprzyki są obleśne, a drugi powiedział, że fajnie jakbym miał ciut więcej, bo lubi wielkie. Miałem też raz na seks kolesia, który mi wsadził rękę w gacie i ostentacyjnie stwierdził, że powinienem się golić, mimo, że przed spotkaniem widział foty. Z kolei jak byłem młodszy na początku mojej gejowskiej kariery dość często naśmiewali się z powodu nadwagi, pomimo, że wcale nie byłem jakoś bardzo gruby.

W klubach zbierają się grupki kolesi, którzy trzymają się razem i potrafią dość chamsko traktować postronnych gejów, których uważają za nieprzystających dla ich towarzystwa np. w czasie baletów na parkiecie, albo popijania drinków przy barze.
I walk alone

Awatar użytkownika
arn
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: arn » 12.02.2018 22:10:11

Mike, a ci, od których doświadczyłeś body shamingu sami byli tacy nieskazitelni, że raczej do niczego nie można się przyczepić czy tylko leczyli własne kompleksy wytykając coś u kogoś?

Co do mnie - są rzeczy, które lubię w swoim ciele, są takie, których nie lubię, body shaming czasem robię sobie sam, gdy zbyt często chyba porównuję się z innymi :?

Awatar użytkownika
mike
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: mike » 14.02.2018 12:09:17

Oczywiście, że nie byli doskonali. To jest typowe u gejów wymagania wobec innych z kosmosu kompletnie niewspółmierne do tego co się samemu oferuje kiedyś sam też taki trochę byłem, ale na szczęście z tego wyrosłem :wink:
I walk alone

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 14.02.2018 23:40:32

Nie jestem przekonana, czy tylko u gejów. :wink:
Heterycy też przecież rzucają komentarze wobec kobiet, nieraz chamskie, nawet jeśli sami mają wielki brzuch i chodzą w porozciąganych, starych dresach.
Kobiety między sobą również potrafią być mega złośliwe.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
mr.t
gejątko
gejątko

Postautor: mr.t » 20.02.2018 18:16:23

Osobiście z niewielu rzeczy w swoim ciele jestem zadowolony. Twarz ujdzie, pupa, nogi bardzo ok, ale brzuch i wielkość przyrodzenia-kompleksy. Szczególnie brzuch, praca biurowa, problemy z rzuceniem wagi niestety rodzą kompleksy, a środowisko niestety nie pomaga. Przykre, ale tak jest.

Awatar użytkownika
Avril
gejlord
gejlord

Postautor: Avril » 20.02.2018 19:39:01

Brzuch jest jedną z najłatwiejszych stref ciała, którą można wyrzeźbić :) Więc do dzieła

Awatar użytkownika
Hermesiątko
gwiazda północy
gwiazda północy

Postautor: Hermesiątko » 20.02.2018 19:41:19

Jak?
Carpe diem :cfaniak:
Cogito ergo sum :twisted:

Awatar użytkownika
Avril
gejlord
gejlord

Postautor: Avril » 20.02.2018 20:17:12

Poszukaj na forum, nie będę pisał 3 raz jak wyrzeźbić brzuch.

Wróć do „1.3. Akceptacja, coming-out i ruch LGBT”