Geje niepełnosprawni (i lesbijki też)

Akceptacja, samoakceptacja, wychodzenie z szafy, outing, walka o prawa osób nieheteroseksualnych, ruch LGBT.
Awatar użytkownika
palsecam
Zbanowany
Zbanowany

Re: Geje niepełnosprawni (i lesbijki też)

Postautor: palsecam » 08.09.2016 15:11:50

Wydaje mi się jednak, że z obcokrajowcem jest mimo wszystko łatwiej: on się może nauczyć polskiego, a Ty jego ojczystego języka, a jeżeli nie, to można się porozumiewać jakimś uniwersalnym językiem trzecim (tylko też trzeba go dobrze znać). Głuchy nie zacznie słyszeć, a głuchoniemy nigdy nie nauczy się dobrze mówić, nawet jeżeli medycyna będzie mu w stanie przywrócić utracony lub nigdy nieposiadany zmysł. Ale mimo wszystko związek niesłyszącego ze słyszącym jest możliwy, moim zdaniem. A w przypadku niepełnej utraty słuchu to już w ogóle nie widzę problemu. Gorzej wygląda sprawa z niepełnosprawnościami ruchowymi, zeszpeceniami, po amputacjach, jakieś urazy mózgu zaburzające mowę, ruch itd...takim osobom musi być naprawdę ciężko kogoś zapoznać, skoro zdrowym nie jest łatwo. Tematu niepełnosprawności intelektualnej nie chciałem poruszać, bo to zupełnie inna para kaloszy, poza tym trudno różne rodzaje upośledzenia intelektualnego wrzucać do jednego worka, np. upośledzenie wskutek wady genetycznej i popieranie Korwina po osiągnięciu pełnoletności to dwie różne sprawy, do których należy inaczej podchodzić.
Przecież ja sam czy zdrowy partner, zawsze mogę wpaść pod samochód, mieć udar, mieć guza, który odbierze mi taką czy inną sprawność, zachorować na SM itd.
Tak, ale w tej sytuacji 9 na 10 facetów i tak by cię kopnęło w du... i tak to działa także wśród heteryków. Wtedy sytuację ratują zwykle albo dzieci albo rodzice, czasami rodzeństwo.

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 28.09.2016 01:11:07

Sam jestem niepełnosprawny... Długo starałem się z tą myślą walczyć ale efektem tego jest zawsze bardzo mocny ból kręgosłupa szyjnego. Myślałem, że da się to wyleczyć na stałe, ale nie... To taki jakby reumatyzm 20 minut spacerku i szyja mi tak sztywnieje, mięśnie się napinają i czuję taki ból że szok. Ćwiczenia fizyczne nie pomagają (psychotropy też nie). Są czasami dni, kiedy tego bólu jest mniej. Niestety wyklucza mnie ta choroba z wielu zawodów, które być może chciałbym podjąć: kierowca, zbrojarz, spawacz, wszelka praca fizyczna (noszenie, magazyn).

Co do facetów... Nigdy nie miałem powodzenia, a raczej się nie chwaliłem tą swoją niepełnosprawnością... Jednakze wyobrazam sobie jakby było: - nie pojde z Tobą na długi spacer.... Nie pomogę ci wnieść szafy, chyba że jakąś małą... Nie pojde na impreze po pracy, bo jestem zmeczony i tylko mi się napnie szyja jak z Tobą pójde. Obecnie jestem w związku z osobą grubszą, co jest de fakto dla mnie dobre, bo on też za dużo energii nie ma i przez to się nie przemęczam. Marzenia o szczupłym facecie, gdzie razem surfujemy na desce to mrzonka.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 28.09.2016 01:53:34

Blokady też nie pomagają?
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 28.09.2016 22:35:08

jakie blokady?

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 28.09.2016 22:46:04

Choroby kręgosłupa są obecnie chorobami cywilizacyjnymi i bardzo wiele osób na nie cierpi, nawet w młodym wieku. Już się tak nad sobą nie użalaj.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

usuniety_nr02

Postautor: usuniety_nr02 » 28.09.2016 23:00:13

Błyskotliwie bezduszne podsumowanie.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 28.09.2016 23:28:09

Snape pisze:jakie blokady?

W zastrzykach. Np. tutaj jest informacja jak to wygląda:
http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-d ... 40938.html

Matka bierze 2-3 razy do roku i ma spokój a też ma problem z szyjnym.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

seven_days

Postautor: seven_days » 28.09.2016 23:55:39

Nathi pisze:Choroby kręgosłupa są obecnie chorobami cywilizacyjnymi i bardzo wiele osób na nie cierpi, nawet w młodym wieku. Już się tak nad sobą nie użalaj.
Tobie chodzi o choroby, czy wady postawy? Nie klasyfikowałbym przypadłości, o której pisze snejp, jako czegoś występującego u przeciętnego Kowalskiego.

Co do tematu - też pewnie wyjdę tutaj na bezdusznego, ale nikt o zdrowych zmysłach nie rozważałby w ogóle wiązania się z kimś, kto jest przykuty do wózka inwalidzkiego, z wyjątkiem chyba masochisty - oczywiście, osoby takie sobie radzą (w jakimś stopniu i do jakiegoś czasu), niestety znacznie też ograniczą perspektywy życiowe tego sprawnego. Wiązanie z taką osobą, to po prostu stwarzanie sobie problemów na własne życzenie.. Sytuacja oczywiście ma się trochę inaczej, gdy na kogoś z dwóch sprawnych spadnie nieszczęście.. jeżeli druga połówka faktycznie kocha, to nie porzuci z tego powodu. Nie chciałbym wprowadzać tutaj jakiś przypadkowych czytelników w stany depresyjne, ale gdybym ja (piszę tylko o sobie) stracił sprawność ruchową, albo co gorsza oślepł, to czym prędzej bym szukał okna na wysokim piętrze..

A aparaty słuchowe to wręcz pochwalam. Na mojego dziadka to mam wręcz ochotę z pięściami się czasem rzucić, jak się wiecznie dopytuje "a co", "a co on powiedział?", a aparat, który babcia kupiła za niemałe pieniądze leży w szafie i odpoczywa, bo przecież po co go zakładać, jak można telewizor odkręcić na 50, albo babci co chwile dopytywać.. a baterie za złotówkę są przecież taaakie drogie, że trzeba oszczędzać! Jeden ochroniarz na budowie miał widziałem taki sam aparat jak mój dziadek, i dobrze, przynajmniej nie trzeba było się do niego drzeć, żeby zrozumiał. Zastanawiałem się tylko, czy te wszystkie hałasy z budowy go nie drażnią heh.

Awatar użytkownika
Prestige
młodszy gejowy
młodszy gejowy

Postautor: Prestige » 29.09.2016 00:20:06

Na pewno to czołówka jeśli chodzi o choroby zawodowe. Po tylu latach za biurkiem, jeszcze szczególnie kiedy nie dbano o ergonomię pracy, nie dziwię się, że ludzie mają masę zwyrodnień.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 29.09.2016 10:30:55

seven_days chodzi o podejście. Prawie 30 letni facet piszący o niepełnosprawnosi, bo nie może podnieść szafy. .. litości.

Zabrałbym go na zajęcia z aktywizacji sportowo - ruchowej niepełnosprawnych dzieci, gdzie miałem wolontariat. Nauczyłby się odpowiedniego podejścia do własnych ograniczeń zamiast użalania się nad sobą.

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 29.09.2016 21:41:27

Boże ale ty jesteś głupi i ograniczony człowieku, widać taki wiek... jakbys byl na moim miejscu juz dawno popelnilbys samobojstwo mysle. Jakbys czytal ze zrozumieniem wszystko co pisalem, to bys wiedzial ze tu nie chodzi o szafe, ze wykonuje cwiczenia fizyczne i one nic nie pomagają, a wręcz szkodzą. Natomiast lekarze przyznajacy ludziom stopien niepelnosprawnosci to pewnie twoim zdaniem tez niekompetente osoby, ktore moglaby zastapic osoba z wolontariatem na koncie...

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 29.09.2016 22:16:08

Malkontent.

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 29.09.2016 22:20:37

Ty jestes jeszcze w takim wieku, ze myslisz iz jak cie cos boli to mozna to naprawic cwiczeniami lub lekami przeciwbolowymi i przejdzie. W sumie tez tak kiedys myslalem. Będziesz starszy to inaczej na to spojrzysz

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 29.09.2016 22:57:21

Grubo się mylisz, ból mi towarzyszy od urodzenia.

I popatrz nie popełniłem samobójstwa, to ci gówniarz.

Awatar użytkownika
kotek91
gejowy
gejowy
Kontakt:

Postautor: kotek91 » 07.10.2016 03:43:41

Chłopaki przestańcie się kłocić.
Nathi:
Snape ogólnie Ci powiedział ,że za bardzo starasz się być uprzejmym na siłe. Chłopak ma problemy zdrowotne to jeszcze mu dopierdzielasz.>
Ogólnie jak ktoś wyraża swoją opinnie to ją komentujesz i negujesz:P)
Bądź chłopie bardziej dojrzały jak na swój wiek....

Awatar użytkownika
Pompon
gejątko
gejątko

Postautor: Pompon » 14.10.2016 02:39:18

Uważam, że niczyjego cierpienia nie powinniśmy deprecjonować (tym bardziej, jeżeli taka rozmowa prowadzona jest za pośrednictwem komputera, o zgrozo!). Trochę wyrozumiałości i rozsądku. Nawet jeżeli uznać kogoś za osobę nieustannie utyskującą na swój los, to wynika to przede wszystkim (tak śmiem twierdzić) z rozczarowania (sobą? światem?) i żalu (chociaż to pewne uproszczenie rzecz jasna). Taka konkluzja w odniesieniu do wyżej widocznej wymiany zdań :) :)

Awatar użytkownika
Snape
gejlord
gejlord

Postautor: Snape » 23.10.2016 15:37:01

podoba mi się nowa reklama metafenu o tym, że kobieta bardiej czuje ból niż mężczyzna, tak samo jest ze mną:
- wpadam w depresję częściej niż ty (życie do bani od samego początku)
- czuję ból w kręgosłupie szyjnym mocniej niż ty (zwykle przy zniesieniu lordoszy szyjnej w ogóle nie czuć bólu, natomiast przy nerwicy gdzie mięśnie są zwykle spięte, jest to zupełnie coś innego)
- męczę się szybciej niż ty (idź na spacer 2 godzinny, pojezdzij 3 godziny na rowerze, siedź w pracy 10 godzin - u mnie powoduje to ból)
- walczę z nim silnymi lekami (1 tabletka na noc i druga na dzień, w przypadku ostrego bólu głowy 2 ibupromy)
- boję się jak to wpłynie na mój organizm

seven_days

Postautor: seven_days » 23.10.2016 20:02:43

Snape pisze:- boję się jak to wpłynie na mój organizm

to przy okazji bierz coś na wątrobę

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 23.10.2016 21:45:13

Jeden z moich byłych miał szklane oko.
Poza tym kilka lat temu poznałem w necie faceta z dużą wadą wzroku.
Mój były okazał się głupim ch...em ze szklanym okiem a z tym drugim nie wyszło ale jego niepełnosprawność nie miała tu nic do rzeczy. Po prostu nie był w moim typie.
Obrazek

Awatar użytkownika
kotek91
gejowy
gejowy
Kontakt:

Postautor: kotek91 » 24.10.2016 16:05:26

Snape ogólnie niesteroidowe leki przeciwzapalne typu : ibuprofen,naproksen,diklofenak i cała grupa mają taką wade ,że niszczą żołądek (mogąć krawienia) powodować :P)
Jeżeli już musisz to bierz jak najmniesze dawki które przynoszą Ci ulgę....
W dodatku mogą podnośić ciśnienie krwi i powodować hipoglikemie jeżeli bierze się je z lekami hipoglikemizującymi:(

Wróć do „1.3. Akceptacja, coming-out i ruch LGBT”