Orientacja seksualna

Akceptacja, samoakceptacja, wychodzenie z szafy, outing, walka o prawa osób nieheteroseksualnych, ruch LGBT.
Awatar użytkownika
marcinekk
Yuno
Yuno
Kontakt:

Re: orientacja seksualna

Postautor: marcinekk » 02.05.2016 00:12:06

niebieskioko trzymam za Ciebie kciuki. Jestem z Tobą duchem. :przytul:
Obrazek

niebieski

Postautor: niebieski » 02.05.2016 22:37:19

Było fatalnie.

Awatar użytkownika
marcinekk
Yuno
Yuno
Kontakt:

Postautor: marcinekk » 02.05.2016 23:13:50

niebieskioko :glaszcze: :przytul:
Będzie dobrze. :przytul:
Obrazek

Awatar użytkownika
Peppers
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Peppers » 03.05.2016 03:50:28

niebieskioko pisze:Było fatalnie.

Masz 23 lata. Najprawdopodobniej jeszcze nie raz, nie dwa będziesz musiał przeżyć tragiczne rozmowy. Nie ma co się nad sobą użalać tylko iść dalej z podniesioną głową, wyciągać wnioski i robić swoje życie lepszym.
Jeśli chcesz popełnić samobójstwo, proponuję skoczyć ze swojego ego na swoje IQ - śmierć gwarantowana ...

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 03.05.2016 14:16:39

No raczej nie było się co spodziewać, że dziewczyna będzie skakać pod sufit na zerwanie. I jeszcze zależy jak przebiegła ta rozmowa.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

niebieski

Postautor: niebieski » 03.05.2016 16:41:21

Peppers pisze:
niebieskioko pisze:Było fatalnie.

Nie ma co się nad sobą użalać tylko iść dalej z podniesioną głową, wyciągać wnioski i robić swoje życie lepszym.

Przecież się nie użalam.

Awatar użytkownika
Peppers
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Peppers » 03.05.2016 16:54:45

I bardzo dobrze! :) ciesz się życiem, młodością, poznawaj nowych ludzi, zdobywaj doświadczenia na różnych płaszczyznach. Szkoda czasu na smutki, lepiej łapać życie za fraki i szukać szczęścia.
Jeśli chcesz popełnić samobójstwo, proponuję skoczyć ze swojego ego na swoje IQ - śmierć gwarantowana ...

Awatar użytkownika
Selario
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: Selario » 03.06.2017 01:46:44

Osobiście zawsze miałem problem by się określić. Psychicznie mi dużo bliżej do kobiety. Kobiety jakoś seksualnie mnie nigdy nie pociągały.
Tyle, że może to po prostu niedojrzałość? Wszakże, domyślam się, że związek m-m, a k-m jest zupełnie różny, i nawet jeśli obydwa, lub jeden m jest bardziej tą ''kobiecą stroną'', tak nigdy nie będzie to to samo co k-m, ponieważ mężczyzna pomimo swej ''kobiecości'' dalej będzie mężczyzną, a u mnie to jest tak, że trudno mi zaakceptować siebie ze względu na płeć i wymagania społeczne jakie facet musi spełnić. Dlatego też przybieram maskę, nie cieszę się życiem, nie rozumiem wielu zachowań swej płci. Nie potrafię tego, no, i mam do siebie wyrzuty sumienia. :/

niebieski

Postautor: niebieski » 03.06.2017 22:27:05

Po co rześ to wywlókł :/

Awatar użytkownika
Selario
Zbanowany
Zbanowany

Postautor: Selario » 03.06.2017 22:33:55

Coś nie tak?

Awatar użytkownika
Joregatsu
forumowy
forumowy

Postautor: Joregatsu » 22.03.2018 19:53:17

Ja mam nie raz mieszane uczucia odnośnie swojej orientacji, kurde prawie codziennie myślę chwilę o tym. Wiem, że nie osiągnąłem stanu samoakceptacji. Jest tak, że czasami myśl, że ja z kimś (facetem) przytulić się itd = freaking out. Że to nie naturalne (nie jestem homofobem). Z drugiej strony jest tak, bliskość emocjonalna itd. wydaje się fajne. W związku nie byłem i nie planuję bo duża przepaść do osiągnięcia pełnej samoakceptacji. I jest to o tyle dziwna rzecz, że gdy miałem internetowego znajomego z którym mogłem o wszystkim popisać, powymieniać się fotkami - to czułem się 100% sobą, a jak dotarło do mnie, że piszę z
niepoważnym człowiekiem znowu wróciły myśli związane z orientacją - jakbym czasami akceptował siebie, a gdy warunki niekorzystne to ciąży cholernie. Nigdy nie miałem pewności siebie. Wszystko co robię zahacza o stres i podświadome zmuszanie się do podjęcia wyzwań i ryzyka w życiu. Lepiej mi się rozmawia z kobietami - zawsze na luzie. A z facetami zawsze dystsns nawet jak rozmawiam z hetero to czuję się dziwnie. Może dlatego, że to męska część gnębiła mnie w szkole i jakiejś awersji dostałem. Ale jestem świadomy, że problem jest. Jak czułem się 100% sobą to zapewne pod wpływem kogoś z kim mogłem pisać od serca bo nie byłem oceniany itd (mam kompleksy i samoakceptacja dotyczy innych sfer życia).
'Kiedy świat jest chory i umiera, ludzie powstaną jak Wojownicy Tęczy" - przysłowie Indian Cree

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 22.03.2018 19:58:10

Najłatwiej jest się zaakceptować mając kogoś u boku, taka prawda.
Dlatego nie ma sensu czekać z poznawaniem aż się zaakceptuje.
To tak samo jakby sobie powiedzieć, że założę sobie profil i będę szukać partnera/-ki, gdy schudnę.
Bo w ten sposób można to przekładać na św. Dygdy. ;)

Rozterki, wątpliwości, są normalne, w końcu gdy dorastałeś wszędzie wokół były pary hetero i tylko hetero, raczej nie homo.
Moi rodzice mają znajomych gejów, znam ich od dziecka, bardzo lubię a też miałam taki etap problemów z samoakceptacją w wieku nastu lat. Tak bywa.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Joregatsu
forumowy
forumowy

Postautor: Joregatsu » 22.03.2018 22:09:07

Ja to wszystko wiem - tylko nie ogarniam,jakieś blokady, strach itd. Umysł największy przeciwnik, niska samoocena tez nie pomaga. Nawet komplementy od kogoś nie sprawiają, że czuję się lepiej - bo jak ktoś może mnie docenić? Wszysko z punktu widzenia ogarniam - z czym problem, ale ta uparta psychika. Zauważyłem, że wzbraniam się przed poznawaniem ludzi bo jak się emocjonalnie przyzwyczaję a potem lipa to mnie "dusza boli". Taki (nad)wrażliwiec jestem.
Wiem, że jestem gejem i to się nie zmieni. Tylko to zaakceptowanie i strach są jak kajdany. I bądź tu człowieku mądry znasz swoje problemy, umiesz nazwać - nie umiesz rozwiązać. Czułem się raz sobą jak miałem bliską osobę, znajomość the end i znowu wrociło do stanu poprzedniego. Dystansu zero.
'Kiedy świat jest chory i umiera, ludzie powstaną jak Wojownicy Tęczy" - przysłowie Indian Cree

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 22.03.2018 22:21:05

Cóż, „decyzja oswojenia niesie ze sobą ryzyko łez”, ale bez niej nie ma szansy na szczęście.
Zawsze myślałam, że jestem taka nadwrażliwa, ale są wrażliwsi ode mnie. Mój sposób to otaczanie się dużą grupą ludzi.
Jeśli ktoś czasowo się oddali, jest przykro, ale są inni znajomi i przyjaciele, więc boli mniej a Ty nawet w przyjaźniach byłeś monogamistą i stąd Twój problem.

Awatar użytkownika
Nanvi
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Nanvi » 22.03.2018 22:25:46

Jest sporo osób którzy chwalą np. Medytację (taka np. 15-30minutowa). To moment na bycie samym ze sobą i myśleć o sobie, w zupełnej ciszy. Może przez taką metodę zadasz i odpowiesz sobie na pytania? Też jestem emocjonalny, bardzo łatwo najmniejsze detale komunikacyjne biorę do serca, ton, jedno zdanie itd. Może mnie w pewien sposób ukłuć albo nawet zranić, sęk w tym żeby się dowiedzieć kiedy przesadzam i na spokojnie myśleć.
Akceptacja przyjdzie jak będziesz siebie lubił, samoakceptacja to sztuka trudna do opanowania ale najlepiej popracuj nad rzeczami których w sobie nie lubisz ale nie planuj zmian „na raz” tylko krok po kroku, też tak robię i po czasie są wielkie zmiany, teraz mam wyjebane na to co ludzie o mnie myślą i przekraczam swój „comfortzone” o kilka kroków co jakiś czas.

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 22.03.2018 22:27:12

jazzik pisze:(...) nie ma sensu czekać z poznawaniem aż się zaakceptuje.

No rada super! :?
A o efektach zastosowania się do takiej rady to nawet strach myśleć. :?
Obrazek

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 22.03.2018 22:33:41

A co się takiego stanie?
To nie ślub i kredyt na 30 lat.
Jak sobie wyobrażasz proces samoakceptacji, jeśli nie poprzez poznawanie innych osób homoseksualnych, randki, oswajanie się, samopoznanie, uczenie się siebie, przełamywanie wpojonych wzorców?
Bo modlitwy do św. Milka i listy do Biedronia jakoś nie pomagają. ;)

Awatar użytkownika
CryBoy
supernowa
supernowa

Postautor: CryBoy » 22.03.2018 22:36:39

No cóż... Pozostaje tylko życzyć ci wielu takich znajomości, z ludźmi, którzy będą się "na tobie" uczyć samoakceptacji.
W końcu każdy ma prawo spaprać sobie życie na dowolnie przez siebie samego wybrany sposób. :?
Obrazek

Awatar użytkownika
Nanvi
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Nanvi » 22.03.2018 22:37:21

Też sądzę że to niezbyt dobra rada, można po drodze zranić osoby nam bliskie , najważniejsze to najpierw umieć żyć z samym sobą inaczej człowiek będzie robił bardziej to co druga połówka pragnie i jest szansa „zapomnienia” o sobie.
Jeśli nie jest się mentalnie gotowym na związek bo się nie jest pewien w ogóle byciu z facetem w sposób trwały, seksualny i romantyczny to może(!) to narządzić kilka szkód dla obu stron.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 22.03.2018 22:53:52

CryBoy, ale ja też spotykałam się z dziewczynami, które miały problemy z samoakceptacją, były wystraszone sobą i niepewne. Mam nadzieję, że choć trochę im pomogłam, z niektórymi do dzisiaj się przyjaźnię. Na grupie wsparcia też byłam, ale te randki a nie, że od razu związek i razem do grobowej deski, bardzo mi pomogły.
Przecież to jest oczywiste, że kogoś poznajemy i może wyjść, ale może też nie wyjść i trzeba będzie żyć dalej.
Chyba lepiej wyjść do innych osób LGB niż mieć lipną dziewczynę i tak samo wystraszonego fuckfrienda na boku.

Nanvi, takie jest życie, nie wiem - może najlepiej jest się opakować w folię bąbelkową, płakać avatarom na forum, jak to bardzo nie potrafię się zaakceptować i obudzić się po 40, że się jeszcze niczego romantycznego i miłosnego nie przeżyło.

Wróć do „1.3. Akceptacja, coming-out i ruch LGBT”