Czego się boicie / baliście w kontekście ujawnienia się ??

Akceptacja, samoakceptacja, wychodzenie z szafy, outing, walka o prawa osób nieheteroseksualnych, ruch LGBT.
Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Re: Czego się boicie / baliście w kontekście ujawnienia się ??

Postautor: jazzik » 06.04.2018 22:53:52

Teoretycznie istnieje obowiązek alimentacyjny na dorosłe, uczące się dziecko i nie wiem, czy dałoby się zrobić coś więcej.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 07.04.2018 01:01:26

Ale jest też częściowe prawo do zamieszkiwania z rodzicami.

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 07.04.2018 02:39:19

Znałem chłopaka, którego matka za bycie gejem wyrzuciła z domu a ojciec pantoflarz biernie się temu przyglądał. :( :( :(
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 07.04.2018 14:44:40

No więc właśnie. Przy całej świadomości tego, w jak trudnej sytuacji są kobiety padające ofiarą przemocy ze strony swoich mężczyzn, one mają wtedy większe prawdopodobieństwo że przybiegnie wówczas tłum policjantów, urzędników i ludzi z 3. sektora, mówiąc że "Tutaj może pani zamieszkać tymczasowo. Policja w międzyczasie obije dziadowi mordę. Sprawa trafi do sądu i spróbujemy coś zaradzić na stałe najszybciej jak się da" :v Oczywiście, nie zawsze tak jest, a jeśli już tak się dzieje, to bardzo dobrze. Tylko że 18-latek wyrzucony z domu za gejostwo ma niemal 0% szans na zinstytucjonalizowaną pomoc, a nikogo poza samą branżą i ścisłym otoczeniem zdaje się to nie obchodzić.

Awatar użytkownika
Nanvi
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: Nanvi » 07.04.2018 15:08:20

U nas w Holandii rodzice do 21 roku życia dziecka są za niego odpowiedzialni jeśli np. Ciagle się uczy/chodzi na studia = nie ma jak zapracować na lokum i tym podobne. O ile wiem chociaż aż tak bardzo się w to nie zagłębiałem, homoseksualne dzieci dostają schronienie i później dostają szybko pomoc w znalezieniu lokum no i pieniądze/alimenty MUSI od rodziców dostać więc co do tego nawet wtedy nie ma sprawy sądowej.

Awatar użytkownika
Mazemi
gwiazda północy
gwiazda północy

Re: Czego się boicie / baliście w kontekśjcie ujawnienia się ??

Postautor: Mazemi » 07.04.2018 16:14:42

A po 21 roku obowiązek alimentacji wygasa? W Polsce nie ma limitu wieku, wszystko zależy od okoliczności.

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 07.04.2018 19:02:24

Już nie wiem co gorsze: mieszkanie z homofobiczną rodziną i wykłócanie się o pieniądze czy uprawianie seksu i bycie utrzymankiem osoby, której wgl się nie kocha i jest kompletnie nieatrakcyjna.
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 07.04.2018 22:33:45

To taka zwykła, prozaiczna, praca jest niedostępna? ;)
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 07.04.2018 23:01:19

Chyba jestem oderwany od rzeczywistości. :( Nie mam pojęcia jaką pracę mógłby podjąć 18/19 latek aby mógł się chociaż na tym minimalnym poziomie utrzymać godząc to jednocześnie z edukacją/studiami.
Chwała Amonowi Re

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 07.04.2018 23:33:47

Makdonald! To naprawdę dobry pomysł! I daje wiele korzyści.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 07.04.2018 23:38:30

Musiałby zarabiać tam ze 2 tysiące, zakładając że nie dostanie żadnej pomocy w stylu stypendium socjalnego. A na studiach dziennych raczej więcej niż 20 godzin tygodniowo nie pociągniesz. Innymi słowy, musiałby podjąć pracę, w której za cały etat dostałby ze 4 tysiące. Oczywiście, może i dałoby się dziadować za 1 tysiąc, ale ja już bym chyba wolał mieszkać z nienawistnymi rodzicami niż tak żyć. W zasadzie wolałbym chyba mieszkać nawet z Hitlerem (albo innym nazistą, pod warunkiem że - jak Hitler - nie wyglądałby na znaczące fizyczne zagrożenie).

Awatar użytkownika
Leo
gejlord
gejlord

Postautor: Leo » 08.04.2018 00:06:37

Niestety, ale studia są przywilejem, jeśli nie alimenty, to nikt nie może nikogo zmuszać do zagwarantowania komuś studiowania.

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 08.04.2018 00:27:21

Normalnie, to studenci pracowali w handlu i usługach w weekendy! No ale w kwietniu będą jedli gruz.
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 08.04.2018 00:30:49

Walp dobrze mówi, sama będąc w liceum pracowałam w sieciówce odzieżowej.
Na studiach nie byłam, ale skoro sytuacja miałaby być tak zła, że homofobiczni rodzice kogoś wyrzucili z domu i zerwali kontakty, to chyba chwilowo są większe problemy niż studia i inne rozwiązania niż prostytucja/sponsoring.

Awatar użytkownika
uzytkownik_konta
gejlord
gejlord

Postautor: uzytkownik_konta » 08.04.2018 01:34:26

Ale to w sumie bardzo łatwo (jeśli ktoś nie ma jakichś szczególnych predyspozycji) może prowadzić do utknięcia w takim kręgu kiepsko płatnej ale niewymagającej kwalifikacji pracy i do zostania prekariuszem na stałe. Zdobycie lepszych kwalifikacji wymagałoby zaoszczędzenia pieniędzy (lub trafienia na jakąś wyjątkową okazję; zakładając brak innych form finansowania), a to niemożliwe, kiedy się żyje za minimum. Z drugiej strony, są kasjerzy w sklepach, którzy zarabiają tyle, ile osoba po 2 fakultetach i z 20 latami doświadczenia.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 08.04.2018 19:23:31

Zgadza się i znam osoby po studiach, które pracują zupełnie nie w swoim zawodzie a zarabiają różnie.
Jeśli ktoś ma siedzieć z rodzicami homofobami i być psychicznie dręczonym, żeby studiować cokolwiek, bo wszyscy studiują, to lepiej żeby podjął próby usamodzielnienia się a później realizował to, co go naprawdę interesuje.
Znam dorosłych ludzi, którzy mieszkając z rodzicami, tłumaczą im się ze wszystkiego, narzekają na to jak im się starzy wpierdalają w życie i nic nie zmieniają. Dla jasności: mówię o ludziach dawno pełnoletnich.

Awatar użytkownika
Marcel
gejątko
gejątko

Postautor: Marcel » 05.05.2018 14:50:10

Minęło trochę czasu... zacząłem chodzić do psychologa, bo jest ze mną niezbyt dobrze. Ciągle słyszę że mam się leczyć, cała rodzina jest nastawiana przeciwko mnie. Szkoła która dzielnie walczyła po mojej stronie zaczyna zmieniać zdanie, nie wiem co mama im nagadała, ale jest źle... To tak trochę wygląda jak "cicha wojna", niby życie toczy się normalnie, ale dosłownie wszyscy chcą mnie zniszczyć. Tatko nic nie wie i raczej chyba nie powinien, bo jeszcze stanie mi się krzywda.

Chyba jedynie moje samobójstwo przemówiłoby im do głowy...

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 05.05.2018 16:18:14

Nie, bo oni niczego nie zrozumieją, stworzą sobie jakąś usprawiedliwiającą wersję, że to nie ich wina, a ty stracisz okazję na szczęśliwe życie.

Musisz to przeczekać. Nie wchodzić w konflikt, olać, zająć się nauką. Bo właśnie przygotowanie się do samodzielnego życia powinno być dla ciebie priorytetem. Usamodzielnisz się i nikt już nie będzie mógł kazać ci się leczyć.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
Molly
Forumowe Ciasteczko
Forumowe Ciasteczko

Postautor: Molly » 05.05.2018 16:45:13

Marcel, musisz przetrzymać i przetrwać. Nie daj odebrać sobie szansy na normalne życie przez piekło, które Ci teraz robią. Wytrwaj, usamodzielnij się i pokaż środkowy palec tym, którzy chcą Cię zniszczyć. Nawet gdyby opamiętali się po Twoim samobójstwie to co Ci wtedy po tym? Poza tym Walp ma pewnie rację, znajdą dla siebie usprawiedliwienie. Przecież homofoby lubią wytykać, że homoseksualiści mają częściej problemy psychiczne... A że spowodowane jest to doświadczaniem z ich strony nienawiści i dyskryminacji to taki drobny szczegół, ktorego nie biorą pod uwagę.
Nie poddawaj sie. :przytul:

Awatar użytkownika
w300
gejlord
gejlord

Postautor: w300 » 05.05.2018 17:50:16

Nanvi pisze:Uhomoseksualne dzieci dostają schronienie i później dostają szybko pomoc w znalezieniu lokum no i pieniądze/.

o to mi sie podoba :lol:
Obrazek

Wróć do „1.3. Akceptacja, coming-out i ruch LGBT”