Polska paradująca

Akceptacja, samoakceptacja, wychodzenie z szafy, outing, walka o prawa osób nieheteroseksualnych, ruch LGBT.
Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Re: Polska paradująca

Postautor: Nathi » 08.07.2018 00:17:54

A ja dziś w sklepie stałem przed 2 takimi panami. W koszulkach patriotycznych z łysymi głowami.
Śmiali się i gadali na cały sklep, już myślałem, że się doczepią, ale dziwnym trafem nabijali się tylko z robienia zakupów...
Obrazek ✿ ✿ ✿ Natalka je bent mooi ✿ ✿ ✿

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 08.07.2018 00:19:13

Do czego by się mieli doczepić?
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 08.07.2018 00:45:52

Ekhm nieważne :roll:

Awatar użytkownika
Renly Baratheon
gejowy
gejowy

Postautor: Renly Baratheon » 08.07.2018 00:49:32

Powinienem wieszczyć.
Chwała Amonowi Re
Niechaj będzie pochwalona Grota Antinousa zawsze chętna i Priap Hadriana wiecznie stojący

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 08.07.2018 09:08:34

Podobno w dzisiejszej pielgrzymce Radyja na Jasną Górę ma wziąć udział Morawek. Na 11:00 przewidziano nawet jego wystąpienie. Czyżby Mati chciał wziąć udział w Marszu? :mrgreen:
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
Czartogromski
gejlord
gejlord

Postautor: Czartogromski » 08.07.2018 10:58:52

Nathi pisze:Jakby patrzeć na katolickie imprezy religijne, to nigdy nie mogliby robić marszu w Częstochowie.

Już kiedyś była awantura, bo gdzieś jakaś nieprawomyślna impreza miała się odbyc w przeddzień jakiegoś święta (a tych w katolickim kalendarzu multum).
Obrazki z Opola:
http://opole.wyborcza.pl/opole/51,35086,23647613.html
Znośność bytu jest nielekka
Czartogromskie Czytanki 2.0
La Dolce Fiamma
Obrazek

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 08.07.2018 11:12:28

W Krakowie mnóstwo lat temu Marsz miał się odbyć w imieniny Stanisława - i to była wielka obraza, bo "wszyscy Polacy" wspominają wtedy męczeńską śmierć biskupa-zdrajcy.

Edit: Live z Częstochowy

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 08.07.2018 11:58:10

Nazioli najwięcej widzę. Nigdzie tyłu nie było jak w mieście maryjki.

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 08.07.2018 12:40:58

Wodzirej w czerwonych kudłach mega mnie zirytował. Wrzeszczy i robi z siebie pośmiewisko....
I walk alone

Awatar użytkownika
Czartogromski
gejlord
gejlord

Postautor: Czartogromski » 08.07.2018 15:38:52

Nad głowami idących widać tęczowe flagi. Na transparentach równościowe hasła. Kilka przecznic dalej, czeka na nich grupa kilkudziesięciu mężczyzn o poglądach narodowych, którzy postawili sobie za cel niedopuszczenie maszerujących w okolice klasztoru jasnogórskiego. Stoją u wylotu Trzeciej Alei w kierunkui Placu Biegańskiego, trzymają transparent z napisem „Dziś homoseksualizm, jutro pedofilia”. Na tle Jasnej Góry wygląda to cokolwiek ironicznie.

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 9162671508
Znośność bytu jest nielekka
Czartogromskie Czytanki 2.0
La Dolce Fiamma
Obrazek

Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Lord of the Twinks
Lord of the Twinks

Postautor: Dorian_Gray » 08.07.2018 21:10:04

Walpuś, opowiadaj, jak było!?
Český je hezký!

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 08.07.2018 21:12:29

shane, akurat termin wynikał z zupełnie czego innego. Działacze z Częstochowy, po świetnych manifestacjach w innych miastach, spontanicznie postanowili zorganizować na szybko marsz i u siebie. A że wczoraj był marsz w Opolu, zapewnili sobie dzisiejszym terminem, że sporo osób jadących do Opola, podjechało w drodze powrotnej przy okazji do Częstochowy, bo to przecież bardzo blisko. Zrobienie marszu w Częstochowie dzień po Opolu to rozsądna decyzja.

A teraz szybkie OŚWIADCZENIE!
Było super!
:lol:
Pojechaliśmy w trójkę (ja, ikar, Pechowiec). Uczestników oczywiście było bez porównania mniej niż w Krakowie, nie mówię nawet o Wawie, ale jak na pierwszy marsz, było sporo. Bardzo żywiołowa manifestacja, sporo skandowania, klaskania, machania, śpiewania, skakania. Było o wiele dynamiczniej i weselej niż np. w Krakowie.
Nacjopatole zablokowali nas na pl. Biegańskiego, ale udało się przedrzeć. Na filmikach widać agresję, ale do uczestników nawet ona nie dotarła. Zobaczyłem ją dopiero po powrocie do domu w internecie. Nie zmącili naszego entuzjazmu. :) Genialny/a prowadzący/a (trans?) z Poznania w czerwonej peruce :D Była chyba tylko 1/2 duetu Piotr i Paweł, tzn. Piotrek, był oczywiście Arek Kluk :) I ten ich fajny łysol. I w ogóle całe Stonewall. Super ludzie! I wszystkie inne orgi.
Był oczywiście murich (nasz były forumowicz, w zasadzie jego ostatni nick to kuba81, współorganizator Marszu w Rzeszowie), udało mi się z nim przywitać. Było jego wspaniałe przemówienie i dostał naprawdę ogromną owację! :D Kuba jest uwielbiany! :D
Po manifestacji poszliśmy w stronę Jasnej Góry, stało kilku kretynów z transparentami homofobicznymi i odtwarzanymi komunikatami że jesteśmy patole, że mamy po 100 partnerów, AIDS, kiłę i mogiłę. Pod klasztorem msza - pielgrzymka Radia Maryja. Akurat przemawiał Rydzyk :D Bardzo nas ubogacił swoim słowem :) W parku wokół Jasnej Góry w cholerę nacjopatoli z ONR.
Poszliśmy do Pizza Hut, a jakże, zjedliśmy, wypiliśmy, przygotowaliśmy pocztę wychodzącą (11 szczęśliwców otrzyma przesyłki!).
Zdjęcia i filmiki są w necie, są też u mnie na profilu na Fejsie, ale tylko dla znajomych, więc jak ktoś mnie nie ma, jest okazja, by mnie zaprosił :P

Jesteśmy mega zadowoleni, szczęśliwi, znowu, trzeci już w tym roku, energetyczny kop w dupę. Chce się żyć!
Ludzie, nie bójcie się, takie marsze dają ogromną siłę!

Najbliższe marsze: za miesiąc Poznań, za dwa miesiące Katowice.
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

mike
gejowy
gejowy

Postautor: mike » 08.07.2018 21:59:52

Zastanawiam się kiedy nastąpi ta wiekopomna chwila, w której ktoś z organizatorów wreszcie wpadnie na pomysł, aby na marszu było połowę flag LGBT i połowę polskich. Jojo rzecz jasna nie ma racji bajdurząc o rzekomej profanacji flagi z orzełkiem na tle tęczy, bo nie jest to zakazane prawem, jednak morze flag polskich i tęczowych wywołałoby o wiele większego wkurwa po stronie katoprawactwa. I nie mogliby nawet się poskarżyć Jojowi. Nie wspominając o tym, że taka inicjatywa odczarowałaby trochę zawłaszczone przez katoprawactwo symbole RP.

Walpurg pisze:Genialny/a prowadzący/a (trans?) z Poznania w czerwonej peruce :D

Policja pod pretekstem względów bezpieczeństwa nie dopuściła na przemarsz samochodu z nagłośnieniem. Jak zobaczyłem czerwonowłosego od razu pomyślałem, że dobrze się stało. Przynajmniej pokrzykiwania typa w peruce rzucającego tekstami "geje i lesbijki mają świetne tyłki", "przepraszam za mój język polski" itp rodem ze speluny, nie uraczyły nikogo więcej poza gromadką spacerujących w pobliżu małego głośnika zastępczego... Naprawdę wstyd i żenada, która dzięki opatrzności losu nie dotarła do szerszego odbiorcy.

Arek też nie błysnął.... Jakby chciał być chociaż trochę profesjonalnym prezesem Stonewall to by się za kutasa nie łapał na pozowanym zdjęciu podsumowującym częstochowski przemarsz i wrzuconym na oficjalny profil stowarzyszenia.
I walk alone

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 08.07.2018 22:14:26

Koleś raczej jest drag queen - jako Lelita Petit. Wczoraj w Opolu też robił za wodzireja. W zeszłym roku w Toruniu jego jedyną kreacją była peruka i różowy sweterek ze Stonewall. ;)

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 08.07.2018 22:55:12

Obrazek
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
ikar
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: ikar » 08.07.2018 23:27:21

Potwierdzam, było wspaniale! Ogromny zastrzyk pozytywnej energii. Jak na pierwszy marsz i to w Częstochowie, uważam że było całkiem nieźle. Tak jak pisał Walp - idąc w tłumie prawie w ogóle nie dało się zauważyć ani usłyszeć jakiejś agresji ze strony przeciwników (jedynie na Pl. Biegańskiego stało kilku pojedynczych typów i coś tam krzyczeli). Ale i tak najlepszy był jeden pan, który nagle znalazł się wśród maszerującego tłumu i stał samotnie otoczony przez kilku policjantów w pełnym uzbrojeniu. No komicznie to wyglądało :lol: Szkoda, że nie udało się osiągnąć mety, ale zrekompensowaliśmy to sobie śpiewem, tańcami i ogólnym powerem. Mieszkańcy też całkiem dobrze zareagowali (postawa neutralna lub przyjazna).

mike pisze:Zastanawiam się kiedy nastąpi ta wiekopomna chwila, w której ktoś z organizatorów wreszcie wpadnie na pomysł, aby na marszu było połowę flag LGBT i połowę polskich. Jojo rzecz jasna nie ma racji bajdurząc o rzekomej profanacji flagi z orzełkiem na tle tęczy, bo nie jest to zakazane prawem, jednak morze flag polskich i tęczowych wywołałoby o wiele większego wkurwa po stronie katoprawactwa. I nie mogliby nawet się poskarżyć Jojowi. Nie wspominając o tym, że taka inicjatywa odczarowałaby trochę zawłaszczone przez katoprawactwo symbole RP.

Policja pod pretekstem względów bezpieczeństwa nie dopuściła na przemarsz samochodu z nagłośnieniem. Jak zobaczyłem czerwonowłosego od razu pomyślałem, że dobrze się stało. Przynajmniej pokrzykiwania typa w peruce rzucającego tekstami "geje i lesbijki mają świetne tyłki", "przepraszam za mój język polski" itp rodem ze speluny, nie uraczyły nikogo więcej poza gromadką spacerujących w pobliżu małego głośnika zastępczego... Naprawdę wstyd i żenada, która dzięki opatrzności losu nie dotarła do szerszego odbiorcy.

Arek też nie błysnął.... Jakby chciał być chociaż trochę profesjonalnym prezesem Stonewall to by się za kutasa nie łapał na pozowanym zdjęciu podsumowującym częstochowski przemarsz i wrzuconym na oficjalny profil stowarzyszenia.

Nie kurwa, lepiej siedzieć na dupie w domu i krytykować jakieś pierdoły. Bo przecież mike by to lepiej zorganizował, zrobił na najlepszym poziomie, wszyscy byliby zadowoleni, a wodzirejem byłby on sam oczywiście. A nie... zapomniałem, że mike jest mocny tylko w gębie, tzn. w pisaniu na klawiaturce. Jak ci się nie chciało przyjechać na marsz, jak sam stwierdziłeś (totalnie bzdurna wymówka), to mogłoby ci się też przestać chcieć komentować wydarzenia, na których cię nie było.

Wodzirej był najlepszy! To on porwał tłum, rozruszał nas, skutecznie zachęcał do skandowania haseł i robił cały power. Bez niego to byłby zwykły, smutny marsz.

Aha, i Nathi was okłamał. Brałem dzisiaj od Arka wlepki, na żywo jest tak samo ładny, jak na zdjęciach :P

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 08.07.2018 23:29:49

:P ja zdania nie zmieniam! Jego chłopak jest ładniejszy :P

Awatar użytkownika
ikar
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: ikar » 08.07.2018 23:41:46

A to chyba też dzisiaj był. Nawet się na siebie przez chwilę fochnęli :D

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 08.07.2018 23:59:28

mike pisze:Zastanawiam się kiedy nastąpi ta wiekopomna chwila, w której ktoś z organizatorów wreszcie wpadnie na pomysł, aby na marszu było połowę flag LGBT i połowę polskich. Jojo rzecz jasna nie ma racji bajdurząc o rzekomej profanacji flagi z orzełkiem na tle tęczy, bo nie jest to zakazane prawem, jednak morze flag polskich i tęczowych wywołałoby o wiele większego wkurwa po stronie katoprawactwa. I nie mogliby nawet się poskarżyć Jojowi. Nie wspominając o tym, że taka inicjatywa odczarowałaby trochę zawłaszczone przez katoprawactwo symbole RP.

Jesteś pewien, że byłoby aż tak wielu chętnych do niesienia tych polskich flag?
Hmm, co do organizacji, to mam wrażenie, że albo radość i luz albo taki, a bo ja wiem?, nudnawy profesjonalizm.
Zdjęć nie oglądałam za wiele, ale coś tam rzuciłam okiem.
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
Nathi
Księżniczka
Księżniczka

Postautor: Nathi » 09.07.2018 00:05:33

A z jakiej racji polskich?
Nie ma żadnych powodów do wymachiwania flagą polski. Jak będę miał takie same prawa mogę machać polską flagą. Na razie ta flaga nie jest dla nas.

Wróć do „1.3. Akceptacja, coming-out i ruch LGBT”