Polska paradująca

Akceptacja, samoakceptacja, wychodzenie z szafy, outing, walka o prawa osób nieheteroseksualnych, ruch LGBT.
Awatar użytkownika
badeon
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Re: Polska paradująca

Postautor: badeon » 21.05.2018 01:55:59

Hebiusku dobrze, relacja w takim razie nastąpi w najbliższych dniach, choć myślę, że Walp lepiej to zrelacjonuje. Zdjęcia mam w ilości minimalnej, i dotyczą raczej forumowiczów niż samego marszu. Arn powinien mieć ich więcej.
Czy uda Ci się w tym roku dotrzeć na Paradę?
Not angry, just hungry!

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 21.05.2018 11:23:43

Minimalne szanse.
Nadal nikt nie wyraził chęci przenocowania mnie z soboty na niedzielę.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Awatar użytkownika
badeon
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: badeon » 21.05.2018 11:49:32

Moźe się trzeb zgłosić personalnie, to tak jak przy wypadku nie można kazać zamówić karetki tłumowi gapiów, tylko trzeba konkretnej osobie :-)
Dorian?
Not angry, just hungry!

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 21.05.2018 14:17:15

Dorian niestety nie mieszka w stolicy.

Awatar użytkownika
Incertus
starszy gejowy
starszy gejowy

Postautor: Incertus » 21.05.2018 15:57:42

badeon pisze:Hebiusku dobrze, relacja w takim razie nastąpi w najbliższych dniach, choć myślę, że Walp lepiej to zrelacjonuje. Zdjęcia mam w ilości minimalnej, i dotyczą raczej forumowiczów niż samego marszu. Arn powinien mieć ich więcej.

Nie tylko hebius. Wszyscy czekamy niecierpliwie na dokładną relację :wink:
Il corpo faccia quello che vuole. Io non sono il corpo. Io sono la mente.

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 21.05.2018 16:25:17

Byłoby dobrze, gdyby się to pojawiło do 26 maja , bo od soboty będziemy już przeżywać IV Trójmiejski Marsz Równości ("Razem jesteśmy silniejsze i silniejsi").

Awatar użytkownika
Czartogromski
gejlord
gejlord

Postautor: Czartogromski » 21.05.2018 18:20:56

Parada bez Hebiusa to jak Warszawa bez Pałacu Kultury :?
Znośność bytu jest nielekka
Czartogromskie Czytanki 2.0
La Dolce Fiamma
Obrazek

Awatar użytkownika
Dorian_Gray
Lord of the Twinks
Lord of the Twinks

Postautor: Dorian_Gray » 21.05.2018 22:54:04

Udało mi się tak uzgodnić grafik ze współpracownikami, że w piątek i sobotę będę w Gdańsku (oby nie padało),
natomiast mój udział w warszawskim marszu stoi jeszcze pod znakiem zapytania ...
Český je hezký!

Awatar użytkownika
Walpurg
wielki miś Gejowa
wielki miś Gejowa
Kontakt:

Postautor: Walpurg » 22.05.2018 15:26:34

Sprawozdanie z Marszu Równości w Krakowie (19.05.2018)

A było to tak…

W sobotę, 19 maja, niebieskie punto kierowane przez ikara podjechało o 9.10 po Pechowca, następnie zaś o 9.20 po mnie, Walpurga. Wesoła trójka skierowała się w stronę Krakowa. Po zaparkowaniu przy Błoniach udaliśmy się na nóżkach w stronę Podgórza.

Szliśmy i szliśmy, pod Wawelem, przez Kazimierz, nad Wisłą, przez Rynek Podgórski. W końcu dotarliśmy do ulicy Tatrzańskiej, gdzie znajdują się schody zwykłe a nad nimi słynne schody tęczowe. Idea jest taka, że schody obok kamieniczek pomalowano na różne kolory a na nich znalazły się cytaty różnych mniej (Paulo Coelho) i bardziej (Albert Einstein) mądrych ludzi.

Obrazek
Obrazek

Idąc w stronę Tatrzańskiej, zauważyliśmy kładkę Bernatka, słynącą z kłódek wieszanych tam przez zakochane pary. A czy my, członkowie Szanownej Komisji, nie jesteśmy jakoś w sobie zakochani? Jesteśmy! Uwielbiamy się! Zasługujemy na naszą własną kłódkę! Po drodze wstąpiliśmy więc do małego sklepu typu „1001 drobiazgów”. Urocza staruszka stojąca za ladą pokazała nam wszelkie kłódki będące w asortymencie. Wybór padł na kłódkę za 4 złote, ale bardzo porządną. Na pytanie, czy ma też jakieś flamastry, przygotowana na takie okazje pani babcia wyjęła kilka flamastrów, nakleiła na kłódce „cenówki”, aby łatwiej było nam wpisać swoje nicki. Byliśmy nią zachwyceni. Ikar wypisał nasze ksywki i pobieżyliśmy na kładkę zakochanych. Ceremonia zawieszenia kłódki i wrzucenia kluczyków w nurt Wisły została uwieczniona na filmie.

FILM: https://www.youtube.com/watch?v=nSfnlgy_ScE&feature=youtu.be

Obrazek

A tu jeszcze jednopłciowa para nad kładką:
Obrazek
Obrazek

Następnie udaliśmy się do Pizza Hut w Galerii Kazimierz, by posilić się, bo co najmniej drugie tyle kilometrów było przed nami. Po posiłku wróciliśmy w okolice Błoń, a konkretnie pod Muzeum Narodowe. Tam czekały już tłumy uczestników Marszu Równości. Na liczniku (i w nogach) mieliśmy już równe 10 km.

O godzinie 15.00 stanęliśmy na schodach przed wejściem do Muzeum i obserwowaliśmy wielki tłum.
Obrazek
Odezwał się badeon (prawdę powiedziawszy, odzywał się cały czas, od rana, od nocy, od dnia poprzedniego…). Napisałem, gdzie jesteśmy. Przybiegł do nas i po nas. Krótkie zapoznanie (nie znał ikara i Pechowca) i poszliśmy w tłum. Po drodze minęliśmy się z wieloletnim forumowiczem kuba81 (dawniej Murich). Szybkie podanie ręki i niestety więcej się nie widzieliśmy. Odszukałem wzrokiem badeona i w tłumie, który już ruszył w poprzek naszego przedzierania się, doszliśmy do kolejnych forumowiczów, których mieliśmy okazję poznać. Byli to: Snoflaxe i przybyły w gości z Poznania arn. W pięcioosobowej grupie ruszyliśmy.

Aleja Krasińskiego, koło Jubilata, pod Wawelem, w ul. Grodzką do Rynku Głównego, ten okrążyliśmy w trzech czwartych, następnie w Szewską, Karmelicką, Aleję Mickiewicza, ponownie pod Muzeum Narodowe. 5,5 kilometra marszu w 3 godziny.
Obrazek

Marsz był fantastyczny! Mnóstwo uroczych, wesołych ludzi, atmosfera jakiejś wielkiej wspólnoty, Niemal każdy miał ze sobą coś, co wskazywało, że to nasze święto: tęczowe flagi, opaski, przypinki, torby, baloniki, banery. W tłumie wyróżniali się członkowie bardzo aktywnych organizacji: poznańskiej Grupy Stonewall (na czele z robiącym transmisję LIVE szefem Arkiem Klukiem – ponad 2 godziny zapisu znajdziecie na ich profilu na Facebooku), Stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza (z szefem Hubertem Sobeckim) – wymieniam tak tych szefów, bo obaj, Arek i Hubert, to moi idole! – czy w końcu dość widoczna reprezentacja miśkowa ze Stowarzyszenia Bears of Poland. Gdzieś w jego okolicach udało mi się błyskawicznie zapoznać z Pająkiem a na zdjęciach widziałem, że był też obecny dawny użytkownik forum tarquin. W oczy rzucała się Jej Perfekcyjność i nie dało się nie zauważyć Jędrzeja i Marka, czyli Naszego Wielkiego Krakowskiego Wesela.

Obrazek
Nasze Wielkie Krakowskie Wesele

Trzeba podkreślić, że na całej trasie przemarszu spotykaliśmy się w najgorszym przypadku z obojętną reakcją przechodniów. W większości reakcje były bardzo sympatyczne, ludzie uśmiechali się, klaskali, machali do nas, robili zdjęcia. Reakcje turystów z innych krajów były jeszcze bardziej entuzjastyczne. Na Rynku, czyli w miejscu, gdzie w poprzednich latach zazwyczaj bywały kłopoty, mała grupa 40-70 narodowców, szczelnie otoczona przez policjantów, coś sobie krzyczała, ale skutecznie zagłuszały ją nasze oklaski i okrzyki. Przy kilku tysiącach manifestujących (ponoć 7!) nie mieli szans. Tym razem postawili na dość dziwną strategię ukazania absurdalności naszych postulatów – kilka osób z tęczowymi maskami na twarzy trzymało transparenty, które w gruncie rzeczy wcale absurdalne nie były, typu: „Co dwie matki to nie jedna”.

Po dojściu do końca manifestacji obrotny badeon (wielki plus i duży buziak za integrowanie nas, otaczanie opieką i w ogóle przewodzenie naszej wyprawie) zaprowadził do najbliższego wodopoju, czyli do pubu przy akademiku Nawojka. Tam oddaliśmy się piciu wody i piwa oraz plotkom, ploteczkom i innym rozmowom w naprawdę bardzo fajnym gronie. Zapewne trwałoby to dłużej, gdyby nie to, że byliśmy wszyscy dość zmęczeni (po dojściu do samochodu okazało się, że przeszliśmy w trójkę 18,5 km). Spotkanie było bardzo miłe a jego największym owocem jest zapewne to, że wszyscy bardzo napalili się na kolejne marsze! Już niektórzy zaczęli załatwiać sobie wyjazd na Paradę do Warszawy, poważnie myślą nad wyjazdem do Poznania i nie wykluczają udziału w marszach w Opolu i Katowicach.

Jeśli ktoś waha się, boi, zastanawia, obawia, myśli, nie wie, rozważa, niech skończy i przyjedzie do Warszawy na Paradę! I niech bierze udział w każdym marszu w pobliżu miejsca zamieszkania. Takie imprezy to wspaniałe uczucie. Można poczuć siłę i wspólnotę. W takim gronie nabiera się pewności siebie i przezwycięża opory. A społeczeństwo polskie okazuje się nie takie znowu homofobiczne. Nie będziecie żałować!

Do zobaczenia!

P.S. Oto zapis naszych sobotnich wędrówek (łącznie 18,5 km, w tym 5,5 km Marszu Tolerancji):
Obrazek

P.S. Nie mam dużo zdjęć. Nic nie przewyższy 165 zdjęć z portalu Queer.pl ( https://queer.pl/galeria/9322,58610,139335/krakow-marsz-rownosci-2018 ) czy 409 ze strony https://drive.google.com/drive/folders/1RTBvbZNsBTOExOzyf-1vtyccyyoZ03Hq
Bądźmy pasywni, ale nie bądźmy bierni! (Bartosz Żurawiecki, Nie byłeś na Paradzie? Nie idę z Tobą do łóżka!, "Replika" nr 50, 07/08 2014, s. 11.)

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 22.05.2018 16:28:44

O! :ok: Tak jest OK. Iść i nie opisać na forum, to prawie jakby się nie było.

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 22.05.2018 22:49:37

Relacja super!
Murich wpadł do was jak po ogień, bo ma pewnie urwanie głowy: pod koniec czerwca to on współorganizuje Marsz... w RZESZOWIE! :brawo:

No to spisujemy listę chętnych na Trójmiasto:
Molly i Yoda - nawet nie pytam. ;) Zapowiedzieli się też Paczyno i Dorian. :jupi:
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 22.05.2018 23:39:05

Ciekawe, czy ten wysyp lokalnych marszów nie odbije się negatywnie na frekwencji Parady Równości.

Awatar użytkownika
bolevitch
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Postautor: bolevitch » 23.05.2018 19:12:26

nad Gdańskiem się zastanawiam... już wiem, że Warszawa nie wypali...

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 23.05.2018 20:26:50

Czyli ewentualne spotkanie forumowiczów przy okazji Parady w stolicy wygląda coraz marniej :(
A ja byłem dzisiaj u fryzjera żeby się na bóstwo zrobić :x

Awatar użytkownika
Czartogromski
gejlord
gejlord

Postautor: Czartogromski » 23.05.2018 20:33:27

Coraz marniej. Sandałów nowych jeszcze nie kupiłeś.
Znośność bytu jest nielekka
Czartogromskie Czytanki 2.0
La Dolce Fiamma
Obrazek

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 23.05.2018 20:38:16

Sandały to już w zeszłym roku kupiłem i trzymam nienoszone.

Awatar użytkownika
Kawa
Arcybiszkopt
Arcybiszkopt

Postautor: Kawa » 23.05.2018 21:28:18

Ja w Wawie na pewno nie będę. Trójmiasto - oczywiście, że będę! Nawet tęczową flagę już kupiłem!
Ceterum censeo konserwa winna być zniszczona!

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 23.05.2018 21:58:34

Czasami nachodzi mnie taka mysl, zeby wybrac sie na jakis marsz w Polsce i przy okazji spotkac sie z Wami. W tym roku mam wolny weekend 9 czerwca. Tylko pewnie bilety lotnicze drogie. Jesli przy tym niewielu forumowiczow wybiera sie do Warszawy to nie wiem czy warto zadawac sobie tyle trudu by wstawac o 4 godzinie, jechac na odlegle lotnisko itp. Ze tez zadnych marszow nie ma w lipcu kiedy zwykle jestem w Polsce. Na Marsz Wolnosci tez chcialem isc, ale podobna historia - z lokalnego lotniska zero lotow rano, trzeba by bylo jechac do Londynu, jak marsz rusza tuz po 12 czy 13 to nie ma gwarancji ze zdaze.

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 23.05.2018 22:15:39

W Londynie masz jakąś paradę 7 lipca. Fryku się chyba na nią wybiera.

Awatar użytkownika
marip
wyjadacz
wyjadacz

Postautor: marip » 23.05.2018 23:19:55

7 lipca to ja bede w Polsce, poza tym mialem na mysli to, ze fajnie by sie bylo spotkac z ludzmi z forum jesli w wiekszej liczbie byliby na paradzie. Tu na miejscu nawiazalem jakies tam znajomosci wsrod ludzi z branzy i nie wykluczam, ze kiedys wybiore sie wspolnie z nimi na jakas parade - wybor miasta bedzie zalezal od mojego grafiku pracy chociaz chcialbym, aby to byl Londyn lub Birmingham, bo to jedyne duze metropolie, ktore znam dosc dobrze.

Wróć do „1.3. Akceptacja, coming-out i ruch LGBT”