Rodzicielstwo LGBT

Akceptacja, samoakceptacja, wychodzenie z szafy, outing, walka o prawa osób nieheteroseksualnych, ruch LGBT.
Awatar użytkownika
Nanvi
starszy wyjadacz
starszy wyjadacz

Re: Rodzicielstwo LGBT

Postautor: Nanvi » 23.08.2017 17:23:03

Nie powiem że nie wlali ale np. Ojca widywałem w wieku od 6 do 10 lat raz na trzy, może cztery miesiące więc przez ten czas miałem mało wzorca ojcowskiego. Mama dużo czasu nie miała bo pracować też musiała i człowiek przebywał do 21:00 sam w domu od tej 14-15 więc się też usamodzielniłem. Więc typu wychowawczego gdzie rodzic przy tobie lub obok ciebie był 24/7 nie miałem a większość rówieśników spędzało z rodzicami więcej czasu niż ja.

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 23.08.2017 18:40:11

Moi rodzice też nade mną nie siedzieli, ojciec bez przerwy brał dyżury a matka prowadziła firmę, więc nawet gdyby chcieli, to nie mieliby czasu. I chwała im za to. Musiałam nauczyć się sobie radzić, robiłam co chciałam i gdzie chciałam a moja 14-letnia kuzynka płakała w mieszkaniu, bo musiała zostać sama w domu wieczorem, gdy była burza.

Nathi pisze:Wydaje mi sie, że rodzic LGBT zaadoptuje dziecko gdy wie, że materialnie będzie w stanie zaspokoić jego potrzeby na odpowiednim poziomie.
Hetero robią dzieci, że tak powiem brzydko bo trzeba. Często nie zastanawiają się w jakiej są sytuacji materialnej.
W pracy kiedyś dziewczyny rozmawiały, że zabawki są straszne drogie. Tak słuchałem i już mnie korcioło czy któraś przemyślała, że 2 czy 3 dziecko będzie potrzebowało nowych zabawek i nie mają forsy.
Liczyłem do 10sieciu żeby nie powiedzieć, że dzieci się sprowadza na świat jak się jest w stanie je utrzymać na odpowiednim poziomie.
Dobrze, że dałem radę przemilczeć.

Racja, zawsze to powtarzam i sypią mi się na głowę gromy, że niby mówię ludziom, kto może mieć dzieci albo słyszę, iż państwo jest od tego, żeby pomagać. Niańka nad dorosłymi ludźmi. :lol:
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
arn
młodszy wyjadacz
młodszy wyjadacz

Postautor: arn » 23.08.2017 21:50:15

Jakiś czas temu zaskoczyło mnie, jak kolega musiał zająć się swoim bratem w wieku gimnazjalnym, bo rodzice wieczorem wychodzili na kilka godzin na imprezę... Ja w podobnym wieku zostałem chyba kiedyś sam na 2 czy 3 dni :x

Awatar użytkownika
jazzik
gejlord
gejlord

Postautor: jazzik » 23.08.2017 22:11:35

To pewnie wynikało z braku zaufania do młodszego brata. :mrgreen:
“Maybe that's one of the ways you recognize really lonely people... they can always think of something to do on rainy days. " - Stephen King

Awatar użytkownika
lukasz_zst
młodszy forumowy
młodszy forumowy

Postautor: lukasz_zst » 14.01.2018 19:02:15

Witam
Czy ktoś z was adoptował już dziecko lub dzieci.
My chcemy adptować rodzenstwo z zagranicy

Awatar użytkownika
Hebius
jaszczomp
jaszczomp

Postautor: Hebius » 14.01.2018 23:55:26

To na tym wg was ma polegać dobre wychowanie, że się nie zajmuje dziećmi, tylko pracą, a dzieciaki mogą się usamodzielniać, robiąc co chcą i gdzie chcą?
To może lepiej, że nie zostaniecie rodzicami i że państwo nie pozwoli wam na adopcję.
    Hej! hej! mołodyciu ty hoża,
    Luli, luli, piękna królewno!
    Przyjdzie hrabia bogaty zza morza, hej!
    Utuli, utuli, na pewno, hej!

Wróć do „1.3. Akceptacja, coming-out i ruch LGBT”